Najvýkonnejšie servery Najvýkonnejšie servery
Dlhodobý víťaz
v porovnávacích testoch výkonu
Nástroj pre tvorbu webových stránok WordPress obsahuje veľké množstvo rozširujúcich pluginov, ktoré z neho robia veľmi variabilný redakčný systém. pomocou nich je možné do webu implementovať rôzne užitočné funkcie, uľahčiť si prácu alebo zvýšiť svoju online bezpečnosť. Pluginy toho dnes už dokážu naozaj veľa. A právě kvôli tomu môže byť ťažké sa v nich zorientovať.

Prinášame nekategorizovaný zoznam desiatich najoblúbenejších WordPress pluginov podľa počtu stiahnutí z oficiálnych webových stránok.

Yoast SEO

Yoast je najoblúbenejší plugin pre WordPress vôbec. Jedná sa o SEO nástroj, ktorý pomáhá nastaviť správné atribúty textu k optimalizácii webu pre vyhľadávače. Jeho veľkou výhodou je, že sám rozoznáva, či je SEO správne nastavené a ponúka možnosti ako ho ešte vylepšiť.

Okrem toho vie generovať sitemapy, zvládne pripojiť web k Google Search Console alebo zamedziť indexáciu určitého typu stránok apod.

Zdroj: https://wordpress.org/

Contact Form 7

K efektivnej správe webu slúži rada rôzných formulárov. Môže ísť o kontaktný formulár či formuláre pre zanechánie kontaktu od návštevníka alebo napríklad ku stiahnutiu nejakého bonusu (e-book, apod.). S pluginom Contact Form 7 je možné vytvárať a spravovať všetky potrebné formuláre dohromady.

Zdroj: https://wordpress.org/

Akismet Spam Protection

Plugin Akismet sa nachádza už v základnej inštalácii WordPressu. Ide o anti-spamový plugin pre sekciu komentárov. Akismet archivuje historiu komentárov webu a sám aktivne kontroluje všetky pridané komentáre, ktoré vyhodnotí ako spam a následne ich filtruje.

Zdroj: https://wpsmackdown.com/

MonsterInsights

Plugin MonsterInsights pomáhá s webovou analýzou. Automaticky totiž vkládá trackovací kód na všetky zverejnené stránky vďaka nemu je možné spätne vysledovať aktivitu ich návštevníkov. Vie tak jednoducho zmerať napr. počet návštev na stránke a dosledovať z akého zdroja na ňu užívatelia prichádzajú.

Zdroj: https://www.monsterinsights.com/

TinyMCE Advanced

Textový editor v základnej verzii WordPressu si takmer sám hovorí o rozšírenie. Vďaka TinyMCE v ňom je možné pridávať priamo do textu článku alebo stránky napr. tabuľky a špeciálne akčné prvky. Umožňuje aj meniť a ľubovolne nastavovať veľkosť a typ písma a zarovnávať text na stránke.

Zdroj: https://wordpress.org/

WordPress hosting
teraz sa SLEVOU 40 %

Webhostingová varianta WordPress od Slovaknet.sk zaisťuje webhosting na servery s operačným systémom Linux, podporou najnovšej verzie PHP a predinštalovaným redakčným systémom WordPress.

Vytvorte si s programom WordPress svoju vlastnú webovú prezentáciu už od 3,90 € mesačne!

WordPress pro každého

MailChimp for WordPress

MailChimp umožňuje uživateľom stránky prihlásiť sa k odberu e-mailového newsletteru a prevádzkovateľovi webu značne uľahčuje ich obosielanie.

Zdroj: https://managewp.com/

Really Simple SSL

Really Simple SSL v spojení s platným SSL certifikátom zobrazuje návštěvníkom webových stránok, že sú zabezpečené šifrovaným protokolom HTTPS.

Zdroj: https://wordpress.org/

UpdraftPlus WordPress Backup Plugin

Každá webová stránka máva občas problémy. Preto je dobré mať tzv. „backup plán“, alebo čo robiť, keď sa na webu niečo pokazí.

V prípade ak napadne stránku externý útočník, alebo dôjde k nnejakej chybe zo strany neskúseného administrátora, je nejjednoduvhšie riešenie sa proste vrátiť späť. K tomu pomáhá práve UpdraftPlus Backup Plugin, vďaka ktorému môžete svoju kompletnú zálohu nahrať na ľubovolný cloud a okamžite vykonať obnovu.

Zdroj: https://wordpress.org/

W3 Total Cache

Rychlosť načítania webovej stránky rozhoduje takmer o všetkom. Nie len, že pomalé stránky znepríjemňujú priechod návštevníkovi, ktorý ju tak s väčšou pravdepodobnosťou zatvorí, ale aj Google už v rámci svojho vyhledávača berie rychlosť načítánia v úvahu.

Pokiaš nie je web správne optimalizovaný pre čo najrychlejší výkon, nie je u neho možné čakať dosiahnutie vysokých priečok výsledkov vo vyhľadávači. S pluginom W3 Total Cache je možné zvýšiť výkon stránok až desaťnásobne.

Zdroj: https://hostadvice.com/

WooCommerce

WooCommerce je najpopulárnejší plugin na tvorbu internetového obchodu. V súčasnosti má viac ako 5 milionov užívatešov po celom svete. 94 % WordPress webov, ktoré s e-shopmi pracujú, používajú práve WooCommerce.

Zdroj: https://wordpress.org/

Doporučenie na záver

WordPress je skvelý pomocník pri tvorbe webových stránok. Takmer na všetko, čo je ku podarenej internetovej prezentácií potrebné, už na WordPresse existuje nejaký plugin. Nie je možné ale zabúdať na to, že nie vždy ovplyvňujú pluginy web len pozitivne. Často môžu prispievať k jeho spomalovaniu a byť potenciálnou hrozbou. Je proto potrebné vždy dbať na ich pravidelnú aktualizáciu a tie pluginy, ktoré už splnili svoju funkciu, zo stránok rovno odstrániť.