Najvýkonnejšie servery Najvýkonnejšie servery
Dlhodobý víťaz
v porovnávacích testoch výkonu

Využívame SSD disky

Naše služby stále zlepšujeme a preto sme pri Cloud Servery prešli na diskové polia SSD. Nedávno sme oznámili zmenu loga a zoznámili vás s hlavnými piliermi našich cloudových služieb. Ide o výkon, dostupnosť služieb a kvalitné technológie. Stanovené ciele dodržiavame a práve dnes rozširujeme naše servery o ultra rýchle SSD pole.

Naše Cloud Servery bežia na SSD

Cloud Servery teraz zriaďujeme na novom diskovom úložisku využívajúcom výlučne vysoko výkonné SSD disky. Vaše virtuálne servery tak pobežia na najmodernejšej flash technológii prinášajúcej kombináciu špičkovej rýchlosti diskových operácií a súčasne minimálnej doby odozvy.

SSD disková úložisko má v porovnaní s klasickými HDD alebo hybridnými technológiami obrovský výkon, priepustnosť a predovšetkým minimálnu dobu odozvy. Naše SSD pole v testoch dosiahlo výkon 350.000 až 400.000 IOPS (operácií za sekundu) s priemerným časom odozvy pod 1 ms. Ekvivalentné pole využívajúce rotačné disky dosahujú iba tisíce až desaťtisíce IOPS a dobu odozvy 10 ms a viac. Ďalší prínos vo využití SSD poľa je aj v malom odbere elektrickej energie (pod 100 W), tichosti a mechanickej odolnosti.

Prečo SSD? Rýchlejšie, výkonnejšie, úspornejšie servery

Nové SSD diskové úložisko dopĺňa existujúce diskové polia Dell EqualLogic PS6010XV a PS6010E so štandardnými rotačnými diskami (7.200 a 15.000 otáčok za minútu). SSD diskové pole používa výhradne serverové enterprise SSD disky a špičkový hardware firmy DELL. Pole je pripojené k serverom cez redundantnú 2x10 Gbit iSCSI SAN sieť s možnosťou rozšírenia až na 4x10 Gbit. V ideálnom prípade tak možno prenášať viac ako 2-4 GiB dát za sekundu.

Dell PowerEdge R730xd

Nové dátové médium dopĺňame z dôvodu dosiahnutia výrazne vyššieho diskového výkonu. Ak vaša aplikácia napríklad intenzívne využíva databázy, znamenajú vysoký výkon a nízka doba odozvy rozdiel v rýchlosti diskových operácií viac ako desaťnásobný. Predovšetkým Cloud Server Windows a Cloud Ekonom využívajúce grafické prostredie vzdialenej plochy doznávajú nasadením SSD dátového poľa výrazného zlepšenia výkonu.

Využite služby Cloud Server a získajte výkonný, vysoko dostupný cloud server do 55 sekúnd od ZonerCloud.sk.