Najvýkonnejšie servery Najvýkonnejšie servery
Dlhodobý víťaz
v porovnávacích testoch výkonu

Zákaznícka administrácia

Sekcia Centrum administrácie predstavuje centrálne miesto pre veľmi jednoduchú správu Cloud Servera a ďalších služieb. Vďaka webovému rozhraniu získate prístup pre nastavenie webových služieb a bez administrátorských skúsenosti si všetko nastavíte jednoduchým spôsobom.

Jednoduchá a efektívna správa služieb

Pomocou klientského administračného rozhrania Centrum administrácie môžete veľmi efektívne a predovšetkým jednoducho spravovať domény, e-mailové schránky a ostatné webhostingové služby na vašom servery. Nie je nutné sa starať o nastavenie, zabezpečenie, inštaláciu potrebných komponentov alebo update operačného systému - všetko je zabezpečené skúsenými administrátormi.

Webová administrácia Centrum administrácie je využívaná tisíckami zákazníkov hostingových služieb Slovaknet.sk, ktorí denne využívajú komfortnú užívateľskú správu webhostingových služieb.

Centrum administrácie ponúka rozsiahle možnosti pre zriaďovanie a správu webových služieb, ktoré plne postačujú aj tým najnáročnejším zákazníkom. Na požadovanej doméne je možné sprevádzkovať a následne spravovať FTP účty, SQL databázy, webové aplikácie, formuláre, plánovač úloh, domény tretích rádov, aliasov, práva prístupov, kódovanie, logy a mnoho ďalších. To všetko bez akejkoľvek administrátorskej skúsenosti.

Cez Centrum administrácie si nespravujete iba domény, elektronickú poštu, FTP účty alebo databázy, ale máte pod kontrolou aj všetku fakturáciu služieb. Môžete využívať moderné on-line platby alebo si jednoducho zriadite kreditný systém a následná úhrada služieb je otázkou niekoľkých klikov. Centrum administrácie ponúka obrovské množstvo funkcií, preto je všetko popísané v rozsiahlej nápovede, ktorá je štruktúrovaná do samostatných sekcií, z ktorých je každá ďalej rozdelená podľa konkrétnych otázok a odpovedí.

Monitoring a správa servera

Základné informácie o servery a kompletný monitoring HW prostriedkov si môžete kedykoľvek overiť cez webové rozhranie Centrum administrácie. Všetky štatistiky a dáta možno prezerať v hodinových, denných, týždenných, mesačných alebo ročných grafoch.

  

Centrum administrácie ponúka kompletné informácie o stave servera a to až jeden rok späť. Jednoducho si zobrazíte aktuálny stav všetkých dôležitých komponentov servera, alebo si možno zobraziť detailné grafy, medzi ktorými možno prepínať v hodinových, denných, týždenných, mesačných alebo ročných intervaloch. Monitorujú sa základné prostriedky servera, ako je zaťaženie CPU, RAM a HDD, ale aj celkové zaťaženie systému, sieťový prenos, bežiace procesy, záťaž databáz a tiež základné údaje, ako sú funkcie HTTP, FTP alebo PING.

Správa domén

Centrum administrácie umožňuje kompletnú správu doménových mien od ich registrácie, obnovy, prevodu alebo detailné nastavenie DNS záznamov. SMS správa vás upozorní na blížiacu sa expiráciu, nastavíte si automatickú obnovu u domén, ktoré sú pre vás dôležité a pomocou kreditného systému je úhrada a správa fakturácia otázkou pár klikov. Užívateľské zoznamy domén umožňujú užívateľom s veľkým počtom domén triediť domény podľa vlastných kritérií a správa poznámok umožní popísať si všetko podľa potreby.

E-maily do najmenšieho detailu

Pre každú doménu možno v Centre administrácie sprevádzkovať e-mailové služby a nastaviť si ich fungovanie presne podľa vašich predstáv. Samozrejmosťou je dôsledná a plne nastaviteľná antispamová a antivírová ochrana, podpora zabezpečenej komunikácie ako na webovom rozhraní, tak pri využití e-mailového klienta, vlastné nastavenie kvóty pre schránky aj podpora IDN emailových adries.

ZONER Webmail čiže webové poštové rozhranie, slúži používateľom k práci so svojou elektronickou poštou z ktoréhokoľvek miesta na svete. Postačí k tomu iba počítač pripojený k internetu a niektorý z moderných internetových prehliadačov.