Najvýkonnejšie servery Najvýkonnejšie servery
Dlhodobý víťaz
v porovnávacích testoch výkonu

Nastal čas odinštalovať Adobe Flash Player

Adobe Flash Playeru odzvonilo. Je oficiálne nefunkčný a nastává tak čas ho raz a navždy odinstalovať. V koordinovanom oznámení spoločností Adobe, Apple, Microsoft, Google a Mozilla v júly 2017 sme sa dozvedeli, že Adobe Flash Player oficiálne dosiahne koniec svojho života 31. decembra 2020.

Keď spoločťnosť Adobe v decembri vydala finálnu verziu aplikácie Flash Player, súčasne oznámila, že nedávna verzia softwaru bude od 12. januára 2021 brániť načítaniu Flash obsahu.

Pokiaľ sa aktuálne pokúsite Flash obsah otvoriť, väčšina prehliadačov vám ho vo východzom nastavení bude automaticky blokovať. Zobrazí sa vám ikonka Flash Player, ktorá po rozkliknutie vykoná na stránku Adobe Flash Player s oznámením o ukončenie činnosti.

Flash Player bol jednou zo základných technológií, ktoré pomáhali tvoriť weby. Bohužiaľ to však bola tiež nočná mora z hľadiska bezpečnosti. Aktéri hrozieb sa totiž často zameriavali práve na chyby v zabezpečenia tejto aplikácie.

Napriek tomu, že je stále možné spustiť inštaláciu jednej zo starších verzií aplikácie, rozhodne to neodporúčame, pretože obsahuje početné množstvo chýb v zabezpečení. Dá sa tiež očakávať, že rizikové stránky budú propagovať staršie verzie aplikácie Adobe Flash Player, ktoré by vám mohli nainstalovať do vášho počítača adware, trojského koňa, ktorý kradne heslá, kryptominerov a ďalšie škodlivé programi. Flash už je skrátka mrtvou aplikáciouí a je potreba sa s tým zmieriť.