Najvýkonnejšie servery Najvýkonnejšie servery
Dlhodobý víťaz
v porovnávacích testoch výkonu

Nespoliehajte sa iba na Gmail, aj Google môže mať výpadok systému

V dobe, keď možstvo zamestnancov pracuje z domova, je obzvlášť dôležité využívať spoľahlivé komunikačné nástroje, vďaka ktorým sa jednotlivý členovia tímu navzájom dohodnú na všetkom potrebnom. Firmy často volia účty  Googlu. Ukazuje sa ale, že nie je od veci mať okrem e-mailu u Googlu ešte jeden komunikačný nástroj od iného poskytovateľa.

Môže sa totiž stať, že aj Google bude mať zásadný výpadok, kvôli ktorému nebude možné bežne používané služby spustiť. Táto událosť sa opakovala už nniekoľkokrát, naposledy 15. decembra na poludnie. Milióny ľudí po celom svete hlásili, že im nejde spustiť Gmail, YouTube a ďalšie nástroje, ktoré denne využíva množstvo firiem. Uživatelia týchto služieb tak zostali takmer hodinu bez prístupu ku svojím emailom a dokumentom, ktoré potrebujú ku svojej práci.

Google a jeho služby postihl globální výpadek

Mapa oblastí, z ktorých ludia hlásili výpadok služieb Google. Zdroj: https://downdetector.com/

Problémi mali užívatelia vo väčšine Európy, chybové hlásenia ale prichádzali aj z USA, Brazílie alebo Japonska. Z dostupných údajov webu Downdetector.com vyplývá, že problémi uživatelia začali zaznamenávať zhruba o 12.30 stredoeurópskeho času a týkali sa prakticky všetkých ponúkaných služieb.

Google stanovil plány pre vyhodnotenie a zlepšenie svojích systémov, aby sa podobným problémom tejto povahy podarilo do budúcna vyhnúť. Úplné technické vysvetlenie je k dispozícii tu.

Máme vlastné riešenie

Vyskúšajte komplexnú e-mailovú službu s nejlepším zabezpečením na trhu. Všetky správy sú chránené Zoner Antivírusom, ktorý vytvára ochranný štíť proti virusom, spamom a phisingu. Cloud Mail má vlastnú heurestiku, ktorá dokáže rozpoznať tzv. Zero-Day hrozby ešte skôr, ako sa dostanú do mailových schránok. Preto sa nemusíte obávať rozkliknúť akúkoľvek prijatú správu.

Vyzkoušejte e-mailovou službu Cloud Mail

Je jedno, koľko má vaša firma zamestnancov. Cloud Mail nie je nijak obmedzený počtom úžívateľov, veľkosťou a počtom e-mailových schránok. Zaplatíte vždy len za kapacitu, ktorú využívate. Komunikačný nástroj spravuje skusený poskytovateľ, a v prípade akýchkoľvek problémov je vám k dispozícii nonstop zákaznicka podpora.

Pre našich zákazníkov máme k dispozícii záložné poštové servery, ktoré zaistia príjem poštových správ pre konkrétnu doménu v prípade, kedy nefunguje primárny poštový server (primárny príjemca). Pri nedostupnosti primárneho serveru určeného pre príjem pošty pre konkrétnu doménu (definováné na strane DNS tzv. MX záznamom) sa odesielajúci server môže obrátiť na sekundárny (alebo záložný) poštový server pre danú doménu (rovnako definované na strane DNS MX záznamom s nižšou prioritou).