Najvýkonnejšie servery Najvýkonnejšie servery
Dlhodobý víťaz
v porovnávacích testoch výkonu

Stali sme sa oficiálnym partnerom festivalu Expediční kamera

ZonerCloud ako jediný na trhu dokázal vyhovieť náročným podmínkam prevádzkovateľov festivalu Expedičná kamera a stáva sa tak v tomto roku jeho hrdým partnerom. Aj vďaka nám tak tento tradičný festival tento rok ponúkne dívakom v dve sto českých aj slovenských mestách tie najlepšie cestovatelské a dobrodružné filmy z domáce aj zahraničnej produkcie. Festival prganizuje web HedvabnaStezka.cz a časopis Travel Life s technologickou podporou ZonerCloudu.

ZonerCloud splnil všetky očakávania

Organizátori festivalu potrebovali spoľahlivú službu pre rýchle a stabilné ukladanie velkokapacitných súborov, ktoré distribujú do premietacích sál naprieč celým Českom a Slovenskom. Problém vyriešila až služba Cloud Disk od ZonerCloudu.

„Na festivale 3x do roka distribuujeme filmy, ktoré sťahujú organizátori z jednotlivých miest. Stále sme hľadali vhodný cloud, ktorý by umožňoval ich rýchle sťahovanie. K nášmu prekvapeniu sme zatiaľ ale vždy pohoreli na celkovej kapacite sťahovania, ktorú sme vždy behom pár dní využili a následne sa drasticky znížila rýchlost sťahovania. Riešenie sme našli až u ZonerCloudu, ktorý ochotne vyhovel našim individuálnym podmienkam. Naše filmy sú teraz vďaka službe Cloud Disk v bezpečí a kedykoľvek k dispozícií.“

Pavel Pichler, manažér festivalu Expediční kamera

12. ročník festivalu Expediční kamera

Aktuálny ročník Expediční kamery prebieha od konca februára do mája 2022. Už od roku 2009 ponúka festival divákom najlepšie cestovatelské a dobrodružné filmy z medzinárodnej aj domácej produkcie.

Na čo sa môžete tešiť?

Spolu s Expedičnou kamerou sa vydáte k najväčším vodopádom sveta, bahliadnete do života hendikepovaných bikerov, ktorí sa vydali splniť si svoj sen, alebo so zatajeným dychom budete sledovať vodákov na perejách rieky Keve a Kwanza.

Náhlady filmov, na ktoré sa môžete tešiť v tohto ročníku Zdroj: https://www.expedicnikamera.cz/

V snímke Boys 1970 zaspomínate na tragédiu posledného májového dňa roku 1970, kedy pod lavinou ľadu a kameňou sposobenej zemetrasením na severnej časti šesťtisícovky šestitisícovky Huascarán Norte zahynula česká Expedícia Peru 1970.

Náhľady filmov, na ktoré sa môžete tešiť v tomto ročníku Zdroj: https://www.expedicnikamera.cz/

Film 1000 Miles 2021 – Juh proti severu vás prevedie náročným závodom 1000miles Adventure společne s jeho účastníkmi. A s Lenkou Vacvalovou v snímke Nájdem odvahu budete sledovať jej pokus zabehnúť najdlhšiu turistickú trasu na Slovensku – 770 km dlouhú cestu hrdinov SNP z Dukly do Devína s prevýšením 31 km.

Kde všade sa festival uskutoční?

Festival si vychutnáte na celkom dve sto miestach v Česku aj na Slovensku v kinosálach, kulturnych domoch, kluboch či kaviarňach.

Mapa miest, kam tento rok vyraziť na filmový festival Expediční kamera Zdroj: https://www.expedicnikamera.cz/

FESTIVALY – Miesta s osobitnou festivalovou atmosférou. Premietanie uvádza moderátor a môžete sa tešiť na doprovodný program (prednášku, besedu, výstavu, apod.)

PREHLIADKY FILMOV – Miesta, kde uvidíte filmy z tohtoročného programu.