Najvýkonnejšie servery Najvýkonnejšie servery
Dlhodobý víťaz
v porovnávacích testoch výkonu

Získali sme ocenenie od medzinárodnej nadácie The Green Web Foundation!

Ochrana životného prostredia sa stala súčasťou našej firemnej politiky. Za naše dlhodobé snaženie v oblasti udržateľnosti a ochrany životného prostredia sme sa ako prvý v České republice stali oficiálnym partnerom uznávanej medzinárodnej neziskovej organizácie The Green Web Foundation.

Pomáháme budovaž zelenší internet

Sme si vedomí, že naa činnosť má dopad na klímu a životné prostredie, preto považujeme za svoju povinnosť akokoľvek redukovať dopady na minimum. Od janurára 2020 využívame pre napájanie našich serverov výhradne 100% energie z obnoviteľných zdrojov, ktorú nakupujeme od spoločnosti E.ON.

Ekologické certifikáty od spoločnosti E.ON za roky 2021 a 2022 Zdroj: https://zonercloud.sk/

V súlade s našim prístupom sa vždy snažíme udržitelne zlepšovať svoju vlastnú uhlíkovú stopu. V našom vozovém parku preto nájdete výhradne elektromobily, prípadne autá s hybridným pohonom. Za účelom ich efektívneho dobíjania sme na pozemku našej spoločnosti vybudovali niekoľko výkonných dobíjaích staníc.

Na streche nášho sídla sme nechali postaviť solárnu elektráreň, z ktorej je celý jej výkon využitý pre napájanie nášho datového centra v klasifikácií TIER III.

Viac informácií o našej ceste nájdete na tejto stránke.

O spoločnosti The Green Web Foundation

The Green Web Foundation je nezisková organizáciace so sídlom v Holandsku, ktorá bola založená v roku 2006. Jedná sa o poprednú svetovú autoritu v oblasti udržatelného webdesignu, ktorá pomáhá nasmerovať internet k zelenšej budúcnosti.

Poskytuje online nástroj pre overenie, že webové stránky opravdu fungujú na zelenej energii (pohánané obnovitelnými zdrojmi energie). V opačnom prípade sú weby označené ako "šedé" (pohánané fosílnymi palivami alebo je stav neznámi).

Viac informácií nájddete priamo na ich oficiálnych stránkach: thegreenwebfoundation.org/our-story/

Získané ocenenie

Všetci poskytovatelia usilujúci o partnerstvo s medzinárodnou nadáciou The Green Web Foundation musia predložiť dôkazy o nákupe obnovitelnej energie a jej spotrebe.

Na zoznam takto ocenených hostingových spoločností bol teraz celkom po práve uvedení aj ZONER so svojim projektom ZonerCloud.

This website is hosted Green - checked by thegreenwebfoundation.org

Zdroj: https://thegreenwebfoundation.org/

Toto ocenenie podčiarkuje našu dlouhodobú filozofiu a je ďalším dôkazom toho, že naše produkty a datové centrum sú kompletne pohánané "zelenou energiou" a sú šetrné k životnému prostrediu. Teší nás, že môžeme prostrednictvom tohoto partnerstva ponúkať jedinečné produkty.

Príklad overenia pravosti pečate a vygenerovánia html kódu pre vloženie na webové stránky. Zdroj: https://thegreenwebfoundation.org/

Zelenú pečať si môžu na svoje webové stránky a marketingové materiály pridať aj všetci naši zákazníci využívajúci naše serverhostingové služby. Stačí si overiť doménu pomocou tohoto nástroja a na stránky vložiť vygenerovaný html kód.