Najvýkonnejšie servery Najvýkonnejšie servery
Dlhodobý víťaz
v porovnávacích testoch výkonu

ZONER sa stal Green providerom

Zdieľajte článok

Mohlo by vás ďalej zaujímať

Nenašli ste čo ste hľadali?

Kontaktujte nás

Začali sme naplňovať internú stratégiu, ktorá stanovuje maximálnu šetrnosť chodu našej spoločnosti k ochrane životného prostredia.
S čistým svedomím môžeme povedať, že sme "Green Providerom", pretože všetky nami poskytované služby poháňa 100% energie z obnoviteľných zdrojov.

Popri našich konkurentoch, ktorí čistú energii iba nakupujú, sa snažíme dbať na zelenú energiu v širších súvislosťiach sa zapojením vlastných síl. Na streche nášho sídla sme vybudovali solárnu elektráreň o výkone 60 kWp, ktorá slúží pre napájanie nášho nového dátového centra v klasifikáci TiER III. Tento výkon bezpochyby nestačí, ničmenej je prvým krokom k energetickej sebestačnosti a zapojenia sa do výroby vlastnej energie. Všetku ďaľšiu potrebnú energiu nakupujeme od spoločnosti E.ON výhradne z obnoviteľných zdrojov, ako dokazuje získaný Ekologický certifikát (EN verzia).

Green Provider

ZONER však pri napájaní serverov a uživateľských staníc nekončí. V našom vozovom parku nájdete elektromobily, prípadne vozidlá s hybridním pohonom. Za účelom ich efektivneho dobíjania sme na pozemku nášho brnenského sídla vybudovali niekoľko výkonných dobíjacích staníc.

ZONER týmto vykročil na cestu využívania energie výhradne z obnoviteľných zdrojov, ktorá nieje iba klišé v podobe nákupu inej energie, ale znamená celkovú zmenu v chápaní využívania zdrojov a pohľadu do budúcnosti. Veríme, že všetci, ktorí zmýšlajú podobne, nás podporia tým, že budú aktivne využívať naše služby.