Najvýkonnejšie servery Najvýkonnejšie servery
Dlhodobý víťaz
v porovnávacích testoch výkonu

ZonerCloud expanduje do USA!

Na konci minulého roku sme sľubovali veľké novinky, tu sú! Pre našich zákazníkov bude už čoskoro k dispozícii nové datacentrum v Miami (Florida, USA). Nielen slovenskí podnikatelia pôsobiaci v USA si po novom budú môcť zriaďovať virtuálne Cloud Servery od ZONERu lokalizované priamo na severoamerickom kontinente.

Spoločnosť ZONER software a.s. má na slovenskom trhu silnú pozíciu, globálnosť podnikania nám ale tiež nie je cudzia. ZONER v súčasnosti tvoria štyri divízie. Okrem hlavného sídla v Brne má svoje pobočky v Bratislave, Maďarsku, Japonsku a v USA. Podnikanie v USA je však extrémne konkurenčné, zároveň však poskytuje obrovské možnosti.

Chceme byť bližšie nielen našim americkým zákazníkom a otvoriť možnosti spolupráce s&tamojšou technologickou komunitou, ale hlavne viac sprístupniť americký trh najmä našej tuzemskej klientele. Naši vývojári aj partneri tým získajú cenné skúsenosti a pohľad do nového prostredia.

Nové servery, výkonnejšie procesory

Do datacentra v Miami budú v nadchádzajúcich dňoch inštalované nové servery od spoločnosti DELL, ktoré poháňa výkonné procesory AMD EPYC Milan 7313P. Ide o 3. generáciu serverových procesorov, ktoré opäť posúvajú hranice výkonu. Ponúka 16 fyzických jadier (32 Vlákien), frekvenciu 3,0 GHz (3,7 GHz Max Boost) a vyrovnávaciu pamäť cache 128MB (L3). Súčasťou procesorov je sada bezpečnostných funkcií, ktorá umožňuje chrániť dáta pred internými aj externými hrozbami a znižuje možnosti napadnutia.

Viac informácií nájdete na stránkach výrobcu.

>

Predstavenie tretej generácie procesorov AMD EPYC Zdroj: https://youtube.com/

Prečo práve Miami?

Miami má prezívku „brána do Ameriky“. Je to jedno z najdostupnejších miest na svete so skvele fungujúcou infraštruktúrou. Ide tak o optimálnu lokáciu na umiestnenie dátových centier, odkiaľ perfektne pokryjeme potreby všetkých zákazníkov našich virtuálnych serverov.

John Bonczek zo spoločnosti ColoHouse sám hovorí: „Miami je kľúčové miesto pre akúkoľvek globálnu spoločnosť. Je to jeden z najväčších svetových spojovacích uzlov a stretávajú sa tu trhy Spojených štátov i Latinskej Ameriky.“

Spoločnosť Colohouse

Spoločnosť ColoHouse si od roku 2007 kladie za cieľ poskytovať IT služby najvyššej kvality a je popredný poskytovateľ dátových služieb v Miami. Disponuje prístupom k viac ako 200 zákazníkom a viac ako 20 on-net operátorom. Prostredníctvom unikátneho zariadenia Meet-Me-Rooms má ColoHouse aj pripojenie k Equinix Miami (NAP of the Americas), ktoré svojim zákazníkom umožňuje vysokú dostupnosť s nulovou latenciou.

Rozloha kolokačného dátového centra spoločnosti ColoHouse má 7000 m² na šiestich nadzemných podlažiach. Novootvorená tretia dátová hala MIA3 poskytuje viac ako 500 kW výkonu a rozkladá sa na rozlohe 550 m².