Najvýkonnejšie servery Najvýkonnejšie servery
Dlhodobý víťaz
v porovnávacích testoch výkonu

ZonerCloud zaisťuje stream pre ZUN rádio

Spoločnosť ZONER  s.r.o. podporila vznik novej digitálnej stanice Zoner Underground Network. Rádio ZUN vysiela výhradne súčasnú elektronickú tanečnú hudbu (nu-disco, soulful, jackin, deep, tech house). Kladie dôraz na jej korene aj najnovšie trendy a nevyhýba sa ani príbuzným žánrom, ako sú R&B, funk, soul a acid jazz. Rádio ZUN do éteru vypustilo svoj prvý hit v decembri 2021 v multiplexu firmy Teleko. O prevádzku stanice sa starajú servery od ZonerCloudu. Zapojte sa spolu s nami do testovania ich stability.

Stanica vysiela nepretržitý hudebný prúd, ktorý je prekladaný jinglami s hlasom herca a dabéra Gustava Bubníka. Nájdete v ňom ale aj celosvetovo známé relácie. Zo zahraničnej produkcie môžete na rádiu ZUN počuť Defected Radio Show, Traxsource Live!, Boiling Point Show alebo Release Yourself legendárneho propagátora tanečnej hudby Rogera Sancheze.

Každý týždeň si vypočujete show SinglStory, v ktorej sa speváčka a herečka Zuzana Maxa vracia do 80. a 90. rokov a spolu s vtedy populárnou hudbou predstavuje i zaujímavé historické udalosti tej doby.

Dosah rádia ZUN pomocou siete DAB+ Teleko Zdroj: https://www.ctu.cz/

Rádio ZUN je dostupné na vysielačoch Praha – Strahov, Příbram – Hvězdárna, Olomouc – RCO, Zlín – Mladcová a Frýdek-Místek – Lysá hora. Ďalej pokrýva Brno, Jihlavu a severné Čechy.

Programu je vyhradený dátový tok 96 kbps a vysiela sa na digitálnych „vlnách“ technológie DAB+.

Čo je to DAB+

DAB/DAB+ (Digital Audio Broadcasting) je digitálny nástupca analogového FM vysielania, niekedy označovaného tiež ako Digitálne rádio. Rozhlasové vysielanie v posledných rokoch prechádza prudkou digitalizáciou. Podobne ako v minulosti televízia, aj rozhlas prestupuje vo vysielaní na moderné digitálne technológie.

Hlavný dôvod, prečo sa na digitálne vysielanie prechádza je ten, že kmitočty, na ktorých bolo doteraz v rámci FM možné vysielať, boli vyčerpané. Žiadne ďalšie stanice sa už do programovej ponuky jednoducho nevôjdu.

So zvyšujúcou s popularitou digitálneho vysielania vzniká celá rada nových stanic, ktoré už na zastaralom analógovom vysielaní nijak neparticipujú. Svoje programy na DAB/DAB+ tak už umiestňujú ako súkromný prevádzkovatelia staníc, tak aj verejnoprávny rozhlas.

Medzi výhody DAB+ patrí čistý digitálny zvuk, široké pásmo signálu, jednoduchá voľba programu, výborný mobilný príjem a predovšetkým doprovodné multimediálne dáta (obrázky, mapy, názvy stanic, interpretov…) Niektoré zariadenia prijímajúce DAB+ umožňujú dokonca priamo zo svojho rozhrania objednávať a stahovať pesničky alebo hlasovať v anketách.

Ako naladiť DAB+

Ladenie signálu DAB+ sa od FM v podstate nelíši. Medzi najčastejšie spôsoby ako DAB+ naladiť patrí prijímač vybavený bežnou anténou.

Rádio ZUN spustíte jednoducho aj zo svojho počítača. Stačí navštíviť internetové stránky zunradio.cz a kliknúť na tlačítko pre spustenie prehrávania.

Pomôžte nám so záťažovým testom

Prevádzku ZUN rádia zaisťujú ZonerCloud servery. Otestujte s nami ich stabilitu, nie je to nijak zložité. Stačí, keď si rádio pustíte cez jeho internetové stránky a budete si užívať hudbu, ktorá vám spríjemní deň. Čím viac poslucháčov v rovnakú chvílu bude vysielanie počúvať, tým lepšie sa nám podarí otestovať stabilitu streamu.

Pomôžte nám
otestovať ZUN rádio!

ZUN radio - poslouchat živě

Pokiaľ vás vysielanie rádia ZUN baví a chcete byť pri zrode novej modernej stanice, pridajte sa ku sledovaniu na sociálnych sieťach. Pripojiť sa môžete na Twitteri, Instagrame aj Facebooku.