Služba Cloud Server využíva nové SSD pole

Naše služby stále zlepšuje, a preto sme u Cloud Serveru prešli na diskové polia SSD. Nedávno sme oznámili zmenu loga a zoznámili vás s hlavnými piliermi našich cloudových služieb. Jedná sa o výkon, dostupnosť služieb a kvalitné technológie. Stanovené ciele dodržiavame a práve dnes rozširujeme naše servery o ultra rýchle SSD poľa.

SSD pole

Naše Cloud Servery teraz beží na SSD

Cloud Servery teraz zriaďujeme na novom diskovom úložisku, ktoré používajú výlučne vysoko výkonné SSD disky. Vaše virtuálne servery tak pobeží na najmodernejšej flash technológiu, prinášajúci kombináciu špičkovej rýchlosti diskových operácií a súčasne minimálnej doby odozvy.

SSD disková úložiska majú v porovnaní s klasickými HDD alebo hybridnými technológiami obrovský výkon, priepustnosť, a predovšetkým minimálnej doby odozvy. Naše SSD pole v testoch dosiahol výkon 350.000 až 400.000 IOPS (operácií za sekundu) s priemernou dobou odozvy pod 1 ms . Ekvivalentná pole využívajúce rotačné disky dosahujú len tisíce až desaťtisíce IOPS a doby odozvy 10 ms a viac. Ďalší prínos vo využití SSD poľa je aj v malom odberu elektrickej energie (pod 100 W), tichosti a mechanickej odolnosti.

Prečo SSD? Rýchlejšie, výkonnejšie, úspornejšie servery

Nové SSD diskové úložisko dopĺňa existujúce diskové pole Dell EqualLogic PS6010XV a PS6010E so štandardnými rotačnými diskami (7.200 a 15.000 otáčok za minútu). SSD diskové pole používa výhradne serverové enterprise SSD disky a špičkový hardvér firmy DELL. Pole je pripojené k serverom cez redundantné 2x 10Gbit iSCSI SAN sieť s možnosťou rozšírenia až na 4x 10 Gbit. V ideálnom prípade tak možno prenášať viac ako 2 - 4 GiB dát za sekundu.

DELL pole

Nové dátové médium dopĺňame z dôvodu dosiahnutia výrazne vyššieho diskového výkonu. Ak vaša aplikácia napríklad intenzívne využívajú databázy, vysoký výkon a nízke doby odozvy znamenajú rozdiel v rýchlosti diskových operácií viac ako desaťnásobný . Především Cloud Server Windows a Cloud Ekonom využívajúce grafické prostredie vzdialenej plochy nasadením SSD dátového poľa doznáva výrazného zlepšenia výkonu.

Využite služby Cloud Server a získajte výkonný, vysoko dostupný cloud server od ZonerCloud.sk

Čo prináša nové SSD pole

  • 1 Vďaka SSD je služba Cloud Server nielen výkonnejšie, ale aj rýchlejšie
  • 2

    Veľmi vysoký výkon dosahuje až 400.000 IOPS a latencie 1 ms

  • 3

    Dátové polia postavené na výkonnom HW DELL SSD iSCSI

  • 4

    Ďalšie prínosom je malý odber el. energie a mechanická odolnosť

GARANCIA VRÁTENIA PLATBY

Microsoft Silver Hosting Partner

VMware Service Provider

Súvisiace odkazy

Loga partnerů
Loga partnerů