Technické riešenie

Pre naše cloudové služby využívame výhradne technologické vybavenie popredných dodávateľov DELL a CISCO. Aby nedochádzalo k výpadkom, je technické riešenie postavené na tzv. Redundantné infraštruktúre, v dvoch geograficky nezávislých oblastiach. Týmto opatrením zaisťujeme vysokú dostupnosť a flexibilitu našich služieb, pravidelné zálohovanie a ochranu dát.

Pronájem výpočetního výkonu

Schéma zapojenia a použitý HW

Primárne datacentrum je umiestnené v administratívnej budove spoločnosti Zoner. Zálohovací a replikačné softvér, pre tzv. Off-site zálohovanie a Disaster Recovery (záložné prevádzku vašich systémov), sa nachádza v sekundárnom dátovom centre KOVOTERM na ulici Cejl v Brne.

Spojenie je zabezpečené optickým okruhom s dvoma fyzicky nezávislými trasami tak, aby bolo garantované spojenie lokalít aj pri prerušení jedného z optických prepoj. Konektivitu obstarávajú dva rôzni dodávatelia, jeden je pripojený v primárnom a druhý v sekundárnom datacentru.

Súčasne sme členom brnianskeho peeringového uzla BR-IX, ktorý využívame pre priamy peering s radou významných IT subjektov v rámci Českej republiky i Slovenska.

Routing a preberanie konektivity prebieha na dvoch 10Gbit routeroch CISCO. Ako chrbticovej switche v primárnom datacentre sú použité 25Gbit konvergovanej switche Dell, spojené 2x 100Gbit prepoj. Zvyšok LAN a SAN infraštruktúry aj optický okruh využíva 10Gbit linky, s plánovaným prechodom na 25Gbit. Na chrbticovej switche sú napojené jednotlivé blade šasi a iSCSI diskové polia.

 

Datacentrum - schéma zapojení


Výpočtový výkon

Výpočtový výkon cloudových služieb je zaistený blade servery Dell / EMC v nasledujúcich konfiguráciách:

Servery služby

  1. Dell FX2 blade servers - riešenie zostavené z desiatich 2U šasi po štyroch serveroch, modely PowerEdge FC630 a FC640. Každý blade server je osadený dvoma CPU Intel Xeon (8 jadier 3.2 GHz alebo 20 jadier 2.4 GHz, podľa typu využitia) a 256 GB RAM.

  2. Dell M1000e blade servers - 10U chassis so servermi PowerEdge M710HD v konfigurácii 2x CPU Intel Xeon, 6 jadier, 2.6 GHz a 192 GB RAM.

  Jednotlivé blade šasi sú napojené na LAN a SAN siete redundantnými 10Gbit linkami.


Diskové polia

  1. Disková pole Dell SSD iSCSI – celkom 224 enterprise SSD diskov 2U storage serveroch s celkovou kapacitou približne 200 TiB.

  2. Disková pole Dell EqualLogic PS6010XV a PS6010E na klasických SAS HDD (postupne vyraďované z prevádzky a nahradzované novými SSD disky).

  Každé 2U diskové pole je pripojené do SAN siete dvoma 10Gbit linkami, s možnosťou rozšírenia na 4x 10Gbit.

Prečo zvoliť naše Cloudové riešenia

 • 1 Virtualizačné riešenia firiem VMware a Microsoft
 • 2

  Technické zázemie tvorené HW spoločnosi DELL

 • 3

  Umiestnenie vo dvoch datacentrách primárnej a sekundárnej časť

 • 4

  Diskové úložisko postavené na dátovom poli Dell EqualLogic

Súvisiace odkazy

Microsoft Silver Hosting Partner

VMware Service Provider
Loga partnerů
Loga partnerů