Virtualizácia

Vysoko dostupné a flexibilné cloudové služby prevádzkujeme v profesionálnom virtualizačnom prostredí VMware vSphere a Microsoft Hyper-V.

VMware vSphere

Virtualizácie VMware sú založené na produkte VMware vSphere, preverenej, odolnej a spoľahlivej virtualizačnej platforme.

VMware

Virtualizácie od VMware

Riešenia virtualizácie VMware sú založené na produktu VMware vSphere - preverenej, odolnej a spoľahlivej virtualizačnej platforme. Virtualizácia serverov rozširuje tradičnú architektúru serverov oddelením operačného systému a aplikácií od fyzického hardvéru a umožňuje tak zabezpečiť cenovo prístupnejšie, pružnejšie a jednoduchšie serverové prostredie. Pri využití virtualizácie servera je možné spustiť na jednom fyzickom serveri niekoľko operačných systémov vo forme virtuálnych strojov, z ktorých každý má prístup k výpočtovým zdrojom.

Microsoft Hyper-V

Vznik virtualizačnej platformy Hyper-V společnosti Microsoft sa datuje od roka 2008. Hyper-V sa dynamicky rozvíja a neustále vylepšuje.

Hyper-V

Možnosti Microsoft Hyper-V

Organizáciám všetkých veľkostí pomáha Microsoft Hyper-V dosiahnuť značné úspory nákladov a zvýšenie prevádzkovej efektivity. Vďaka rozsiahlym možnostiam škálovania je platforma Microsoft Hyper-V najvhodnejšou voľbou pre nasadenie aj v tých najnáročnejších situáciách.

Windows Server 2016 s Hyper-V výrazne rozširuje podporu pre počet virtuálnych procesorov a veľkosti pamäte. Pre jeden virtuálny server ponúka podporu až 64 procesorov, 1 TB pamäte RAM a nový formát virtuálnych pevných diskov VHDX s kapacitou až 64 TB. Platforma Microsoft Hyper-V dokáže spravovať až 4.000 virtuálnych serverov na clusteri s 64 uzlami.

Výhody virtualizácie Hyper-V a VMware

 • 1

  Využitie od najmenších prostredia po veľká datacentra

 • 2

  Jednoduchá rozšíriteľnosť všetkých HW prostriedkov

 • 3

  Základný stavebný kameň ponúkaných cloudových služieb

 • 4

  Jednoduchá konsolidácie serverov rozdielnych platforiem

Súvisiace odkazy