Najvýkonnejšie servery Najvýkonnejšie servery
Dlhodobý víťaz
v porovnávacích testoch výkonu

Čo je to Zero-day útok a ako sa brániť?

Elektronická pošta je stále najčastejším prostriedkom pre komunikáciu na internete. Logicky práve preto cez ňu prúdi najviac virusov. V poslednej dobe silnie vlna tzv. zero–day e-mailových útokov. Jedná sa o relatívne novú hrozbu, ktorú sa antivírusy ešte iba učia rozpoznávať..

Zero–day je metóda, ktorú útočníci používajú k prístupu do zraniteľných systémov. To se nevyhnutelne týka aj e–mailovej pošty. Agresori zneužívajú dieru v zabezpečení vašej schránky skôr, ako si ju všimnú vývojári a začnú pracovať na oprave. Názov "zero–day" je preto odvodený od počtu dní, ktoré uplynuly od útoku po jeho zistení. V tom tkvie hlavné nebezpečenstvo zero–day útoku. O probléme vedia iba útočníci. Do napadnutého zariadenia tak môžu dostať napr. trojského koňa, spyware alebo akýkoľvek iný malware.

Na koho zero–day útoky mieria?

Aj keď sa aktéri tohoto napadnutia v minulosti zameriavali skôr na veľké firmy alebo vládne servery, dnes už pred nimi nie je v bezpečí nikto. Posledné výskumy navyše prezdrádzajú, že malé a stredné podniky, ktoré nemajú dostatočné zabezpečenie, sú v čím ďalej väčšom nebezpečenstve. Majú totiž v súhrne dvojnásobne väčšie náklady na vyrovnanie sa s následkami zero–day útokov ako veľké firmy.

Ako sa brániť?

Dôležitým prvkom prevencie pred zero–day útokmi je vzdialenosť užívateľa. Útočníci totiž často využívajú ľudské chyby. Je teda dôležité zamestnancov naučiť bezpečnostným návykom, ktorými budú napadnutiu aspoň čiastočne predchádzať. Ďalej je dobré použíť IPsec, ten šifruje a overuje všetku sieťovú prevádzku a umožňuje systému rýchlo identifikovať podozrivú aktivitu. Vďaka týmto informáciám majú organizácie väčšiu šancu rozpoznať a zastaviť útoky skôr, ako dôjde k poškodeniu.

Ďalšou možnosou je nasadiť firewall webových aplikácií. To pomôže spoločnosti reagovať na hrozby v reálnom čase. Brána firewall pre webové aplikácie neustále kontroluje príchodzie dáta, prešetrí, či neobsahuje hrozby a poskytuje organizáciám informácie potrebné k potlačeniu podozrivých aktivít a zabráneniu hroziacemu útoku. Navyše implementujte riadenie prístupu k sieti, teda nástroj, který zabraňuje neoprávnenému prístupu do siete a znižuje riziko jeho zneužitia. Môže tiež pomôcť potlačiť akékoľvek ďalšie poškodenie.

Cloud Mail
Komplexné e–mailové riešenie s najlepším zabezpečením!

Cloud Mail

Ako si zaistiť bezpečnú schránku?

Vzhľadom k tomu, že útočníci prenikajú do cudzích sietí najčastejšie cez e–mail, je dôležité si zaistiť dostatečne zabezpečenú schránku. Investícia do kvalitného riešenia cloudového e–mailového zabezpečenia, ktoré je schopné chrániť pred zero–day a phishingovými útokmi, vám môže ušetriť kopu peňazí.

Riešením môže byť Cloud Mail. Táto služba predstavuje účinnú ochranu pred zero–day útokmi a komplexné zabezpečenie e–mailu, ktoré detekuje hrozby skôr, ako sa dostanú do siete. Ponúka trojitú ochranu – antivírus, antispam a antiphishingovú kontrolu.

Cloud Mail pochádza z bohatej rodiny produktov spoločnosti Zoner. V spolupráci s Zoner AntiVirus dokáže zachytiť a zablokovať prípadné hrozby už pri príjme pošty a tým predíde útoku skôr, ako sa stihne dopraviť k užívateľovi.

Cloud Mail je efektívny nástroj pre profesionálnu prevádzku e–mailových účtov s unikátnym spôsobom zabezpečenia, certifikovanou technickou podporou v češtine a vynikajúcimi finančnými podmienkami pre prevádzku väčšieho počtu e–mailových účtov. Nemusíte platiť za každý e–mailový účet, prevádzku a správu vlastných mail serverov.