Najvýkonnejšie servery Najvýkonnejšie servery
Dlhodobý víťaz
v porovnávacích testoch výkonu

Čo sú a k čomu slúžia aplikačné servery?

Aplikačný Server je virtuálny privátny server fungující na platformje Windows. Konfigurácia týchto serverov je optimalizovaná pre prevádzku aplikácii tretích strán, hlavne tých náročnejších. Aplikačný server je určený na inštaláciu, prevádzku a hostovanie aplikácii a súvisiaich služieb pre koncových užívateľov, ale aj pre IT služby firiem, a uľahčuje hostovanie a prevádzku uživateľských alebo firemných aplikácii.

Čo je aplikačný server a jeho výhody

Aplikačný server (anglicky Application server, niekedy sa používa skratka APS) je virtuálny server na platforme Windows, ktorý neslúži pre prevádzkovanie webových prezentácií, ich konfigurácia je ale optimalizovaná pre prevádzku zdielaných aplikácii tretích strán (CRM, účtovné systémy Pohody, Money, Abbra, Altus Vario a ďalšie).

Najpodstatnejšou funkciou aplikačných serverov je poskytovať základné služby a prostredie pre prevádzku jednotlivých firemných aplikácii, čím nie len odlhačuje software na koncovom zariadení užívateľa, ale je navyše zaistené aj uloženie dát na servery.

Medzi ďalšie výhody riešenia aplikačných serveriv oatrá napríklad jednoduché prevýdzkovanie aplikácie pri nízkych nákladoch. Vďaka ich nenáročnému riešeniu si zákazník nemusí zabezpečovať žiadny hardware ani licencie k novému operačnému systému, ale stačí nainštalovať svoju aplikáciu na dopredu pripravený aplikačný server, ktektorý si prenajal. Prístup k aplikáciám je taktiež veľmi jednoduchý – jednotlivé aplikácie sú k dispozícii prostrednictvom vzdialenej plochy. Uživateľ tak vôbec nepostrehne, že dané aplikácie bežia mimo kanceláriu či podnik, pretože sa k nim dostane rovnako jednoducho, ako by ich mal nainštalované lokálne vo vlastnom počítači s prístupom cez zástupcu na ploche.

Účtovné systémy v cloudovom prostredí s pravidelným zálohováním na nejvýkonnějších serveroch.

Cloud Server Ekonom

Kedy je použitie APS vhodné?

Aplikačný severy sa oplatí používať hlavne v dvoch prípadoch. Pokiaľ chcete najrýchlejhšie sprevádzkovať novú aplikáciu, ktorý chcete mať dostupnú aj mimo vašu kanceláriu, ale nechcete investovať ani čas, ani finančné prostriedky na nákup hardwareu. Druhou možnosťou je situácia, kedy už aplikáciu používate, ale potrebujete rozšíriť jej dostupnosť aj mimo vašu kanceliariu a zároveň ju dostať k väčšiemu množstvu užívateľou, kterí k nej pristupujú.

Jeden z najväčších dôvodov pre využitie aplikačného serveru je, že udržuje spravované aplikácie stále aktualizované. Tým, že by sme aplikačný server nevyužívali, môžeme dosiahnuť to, že webové aplikácie budú napriek vašej firemnej IT infraštruktúre vždy v inom štádiu aktuálnosti a to môže viesť k problémom s kompatibilitou.

Na báze aplikačného serveru funguje aj náš produkt Cloud Ekonom. Ak potrebujete bezpečne prevádzkovať napríklad svoje účtovné softwary (Pohody, Money, Abbra, Altus Vario a ďalšie) a chcete mať istotu, že o dáta s ktorými v nich pracujete neprídete, mať k týmto aplikaciám nepretržitý prístup z akéhokoľvek zariadenia pripojenému k internetu, potom je Cloud Ekonom tou správnou voľbou. A to za minimálne náklady. Nemusíte totiž kvôli nemu zaobstarávať externý hardware alebo dbať na pravidelný servis či prípadné rozširovanie apod.

Shrnutí

Aplikačné servery spravidla slúžia k:

  • prevádzke zdieľaných aplikácií tretích strán pri nízkych nákladoch
  • jednotlivé aplikácie sú k dispozícii prostredníctvom vzdialenej plochy z akéhokoľvek zariadení
  • spracovanie operácii aplikácii medzi klientským softwarom a databázou (napr. smerovanie dát a ich celkovú orchestráciu)
  • zaistebue bezpečnosti (autentizácia, uživatelské oprávnenia, prístup k dátam)
  • zaistenie vyhaľadávania a ukladania
  • odľahčenie softwaru na koncovom zariadení a zaistenie spoločných dát

ZonerCloud dlhodobo poráža ako vo výkone tak aj v dostupnosti serverov ostatních konkurenčných poskytovateľov. Všetky servery ukladáme do vlastného korporátneho datacentra v klasifikácii Tier III. Vaše dáta tak zostávajú v Českej republike a sú vysocko zabezpečené. V prípade akýchkoľvek problémov poskytujeme non-stop zákaznicku podporu.