Najvýkonnejšie servery Najvýkonnejšie servery
Dlhodobý víťaz
v porovnávacích testoch výkonu

Nasazujeme nové servery s procesory AMD EPYC Milan

Aby sme mohli aj naďalej poskytovať ten nejvyšší výkon a stabilitu, vykonali sme ďalšiu plánovanú investíciu do rozšírenia a inovácie nášho hardwarového vybavenia. Dlhodobo vsádzame na jednotku na trhu, spoločnosť DELL, ktorá svojimi špičkovými technológiami opäž prispela k rozvoju nášho datacentra. Už teraz je pre vás pripravený nový linuxový cluster so servermi poháňanými výkonnými procesormi AMD EPYC Milan.

Výkonnejšie procesory, nižšia spotreba

Naše virtuálne servery sme doteraz zriaďovali len na dvacaťjadrových procesoroch Intel Xeon Gold, po novom však postupne prechádzame na ešte výkonnejšie servery od spoločnosti DELL, ktoré poháňa výkonné procesory AMD EPYC Milan 7313P. Jedná sa o 3. generáciu serverových procesorov, ktoré opäť posúvajú hranice výkonu. Ponúka 16 fyzických jadier (32 vlákien), frekvencii 3,0 GHz (3,7 GHz Max Boost) a vyrovnávaciu pamäť cache 128 MB (L3).

Viac informácií nájdete na stránkach výrobcu.

Predstavenie tretej generácie procesorov AMD EPYC Zdroj: https://youtube.com/

Prejdite do cloudu a ušetrite

Súčasná situácia na energetickom trhu zásadne ovplivňuje prevádzku datacentier a fyzických serverov. Jeden z mála spôsobov, ako sa môžu nielen IT firmy masivnemu zdražovaniu aspoň trochu vyhnúž, je zbaviť sa vlastného serveru a upustiť od nákladov za energie k prevádzke vlastného hardwaru, jeho upgrade a prácu administrátora.

Úplný prechod na cloudové riešenie dáva nejväčší zmysel pre menšie a stredné firmy. Cloud pre ne bude veľkým prínosom vďaka ktorému dosiahn výrazné zníženie nákladov.

Neviete aké riešenie konkrétne zvoliť? Poradíme vám!

Naše nové servery poskytujú vďaka procesorom od AMD nie len výnimočný výkon, ale tiež výrazne znižujú energetickú spotrebu, od čoho si slubujeme aj zníženie celkového PUE nášho datacentra, ktoré dlhodobo držíme pod hranicou 1,3.

ZAUJÍMAVOSŤ: Spoločnosť AMD aktuálne pracuje na tom, aby pri svojich procesoroch do roku 2025 až 30 násobne zvýšila energetickú účinnosť a ich celkovú spotrebu znížila o 97 %. Ročne tak nové procesory od AMD majú pomôcť ušetriť miliardy kWh elektriny.

Nové porovanie výkonu

S novými servermi sa môžete tešiť aj na naše pravidelné porovnanie výkonu s tuzemskou konkurenciou, ale aj s najužšou svetovou špičkou na poli virtuálnych serverov a cloudových služieb, ktoré vám prinesieme koncom roku.

„Naším cieľom nikdy nebolo konkurovať najnižšou cenou, ale poskytovať najlepší výkon a maximálnu dostupnosť služieb za využitia tých nejlepších dodavateľov virtualizačných technológií a hardwaru. Aby sme mali všetko vo vlastných rukách, od roku 2018 využívame vlastné dátové centrum v klasifikácii Tier III. Nie sme tak odkázaný na riešenia a rozhodnutia poskytovateľov externých datacentier a zákazníkom budeme môcť aj v budúcnosti ponúkať to najlepšie bez akýchkoliv kompromisov.”

hovorí Patrik Vaníček, vedúcí projektu ZonerCloud

Neustále investície do našich technológií a hardwaru upevňujú našu pozíciu poskytovateľa s najvýkonnejšími virtuálnymi servermi na trhu. Objednajte jeden z našich Cloud Serverov a presvedčte sa sami.

Ak chcete server s novými procesormi, kontaktujte nás e-mailom admin@zoner.sk