Najvýkonnejšie servery Najvýkonnejšie servery
Dlhodobý víťaz
v porovnávacích testoch výkonu
Veľa podnikateľov a majiteľov firiem nevie, že používanie neplatenej e-mailovej služby ako @email, @gmail, @seznam a ďalšie škodí ich podnikaniu. Nie len, že strádajú dôležité funkcie, ale pôsobia amatérsky a kazia tým vašu firemnú značku. Skončite s freemailami raz a navždy a využite benefity, ktoré vám ponúkne iba e-mail pod vlastnou doménou.

E-mail je neodlúčiteľnou súčasťou elektronickej komunikácie. Aj napriek, tomu že sa často nadužíva, je stále obľúbeným a spoľahlivým nástrojom. Všetko nasvedčuje tomu, že ho budeme nie len vo firmách používať ešte dlhú dobu. Aj napriek početných pokusom služieb ako Hangouts, Teams alebo Slack zatiaľ totiž nikto nedokázal e-mail plnohodnotne nahradiť.

Používanie freemailu vo firemnej komunikácii je vysoko riskantné

Niektoré nedostatky neplatených e-mailových služieb sa môžu zdať banálne, ale aj „malé problémy“ ako odosielaný e-mail, ktorý príjemcovi príde do zložky spam, môže spôsobiť veľké škody. Bezplatné e-mailové služby môžu byť pre vašu firmu fatálne a skôr alebo neskôr sa objavia komplikácie, ktoré vašej firme značne uškodia. Freemailové služby sú navyše veľmi slabo chránené proti napadnuziu zvonka. Pokiaľ sa vám do bezplatnej e-mailovej schránky dostane hacker, pravdepodobne už nikdy svoje uložené dáta a maily neuvidíte.

Oproti tomu vám vlastná doména a profesionálny poskytovateľ, ktorý ju podporuje, prinesie na rozdieľ od konkurencie využívajúcej bezplatné e-mailové služby významné výhody. Kvalitný poskytovateľ vám zaručí bezpečné doručenie vašej pošty. A pri nedostupnosti či strate dát z vašej schránky vám pomôže s ich obnovou.

Len tieto základné fakty sú iste presvedčivé pre to, abyste vo svojej firme prechod k profesionálnemu poskytovateľovi e-mailových služieb neodkladali.

Ďalšie výhody e-mailu na vlastnej doméne

 1. Odlíšte sa od konkurencie vlastnou značkou
 2. Jeden z najdôležitejších atribútov súčasných firiem je zapamätovateľnosť a rozlíšiteľnosť. E-mailová adresa na @gmail alebo @seznam.cz sa ľahko stratí v dave ostatných užívateľov. Navyše ich často využívajú spammeri a podvodníci.

  S vlastnou e-mailovou adresou (vasemeno@nazovspolocnosti.sk) pôsobíte dôveryhodne, zapamätatelne a rozlišitelne.

 3. E-maily zo schránky sa vám nikdy nestratia
 4. Napríklad pri Gmaile máte k dispozícii iba 15 GB voľného úložného priestoru v mailboxe. Akonáhle tento priestor naplníte, musíte buď zaplatiť za ďalšie úložisko, alebo dáta zo schránky odstrániť. Lenže pokiaľ ani jedno z uvedených nevykonáte, Google vám môže niektoré dáta náhodne zmazať a tým redukovať objem využitých dát pod stanovenú kvótu.

 5. Zjednotíte svoje vystupovanie v elektronickej komunikácii
 6. S e-mailami na vlastnej domeně si vytvoríte jednotlivé adresy pre konkrétne oddelenia či služby. Vďaka tomu, že pod vlastnou doménou nemusíte súperiť s už zabranými názvami, môžete byť pri ich výbere celkom konkrétny.

  Napríklad pre marketingové oddelenie použijete marketing@vasadomena, pre otázky zákazníkov support@vasadomena a pre všeobecné otázky info@vasadomena. A pre pravideľnú rozosielku môžete vytvoriť samostatnú adresu newsletter@vasadomena.

 7. Budete mať prehľad nad e-mailami vo vašej firme
 8. Ako zamestnávateľ byste mali mať pod kontrolou nad svojími firemnými e-mailami. Vďaka adrese na vlastnej doméne máte istotu, že všetky dáta z mailboxu sú v držení vašej spoločnosti.

  Pri freemaily, sa na druhú stranu, môže ľahko stať, že adresa vytvorená zamestnancom zostane stále v jeho vlastníctve, aj keď z firmy po čase odíde. To môže znamenať určité riziko.

 9. Profesionálny poskytovateľ e-mailových služieb dbá na vašu bezpečnosť
 10. Kvalitný poskytovateľ doménových mien a mailových služieb poskytuje optimálnu úroveň kontroly a zabezpečenia komunikácie. Nasadí vám certifikát VMC, ktorý v schránke príjemcov vedľa pola odosielateľa zobrazí logo vašej spoločnosti, čím príjemcovi zaručuje vašu dôveryhodnosť.

  Na doméne vám potom v DNS ľahko nastaví DMARC, SPF alebo DKIM. Vďaka tomu budete môcť podľa potreby zostaviť blocklist nežiadúcich adries a nahlásiť ich spam filtru pre zablokovanie.

Ak–ste firma, alebo len potrebujete neobmedzený priestor pre vašu poštu a ľahšiu správu, zvoľte Cloud Mail s najlepším zabezpečením na trhu!

Neriskujte s freemailom a radšej prejdite k profesionálnemu poskytovateľovi

Používánie freemailu pre obchodnú kommunikáciu môže byť riskantné. S freemailom sa vystavujete potencionálnemu bezpečnostnému riziku, oberáte sa o základné funkcie a pôsobíte neprofesionálne na zákazníkov, obchodný partnery aj ďalšie zúčastnené strany. E-mail na vlastnej doméne naopak prináša radu výhod, ako je vyššia bezpečnosť, profesionálne vystupovanie, vysoká integrita a kontrola nad vlastnou poštou.

Urobte krok k profesionalizácii svojej firemnej elektronickej komunikácie a prevedte správu svojich e-mailov k odborníkom. Objednajte si e-mailové služby s vlastnou doménou s nejlepším zabezpečením na trhu a zákaznickým servisom 24/7.