Najvýkonnejšie servery Najvýkonnejšie servery
Dlhodobý víťaz
v porovnávacích testoch výkonu

Z prehliadaču Google Chrome zmizne ikonka zámku pre HTTPS

Spoločnost Google Chrome sa v posledných rokoch sústredí na používanie HTTPS a bezpečnejšie prechádzanie webových stránok. Šifrované HTTPS sa už stalo štandardom a Chrome už nebude zobrazovať, či je web, ktorý navštevujete, zabezpečený, a zobrazí sa iba pri návšteve nezabezpečeného webu.

Viac než 90 % všetkých pripojení v prehliadači Google Chrome v súčasnej dobe už HTTPS pripojenie používa. Google tlačí aj naďalej vývojárov webových stránok k používaniu HTTPS, nezabezpečeným webom udeluje horšie hodnotenie v rebríčku vyhľadávania.

Keď teraz navštívite zabezpečený web, zobrazí Google Chrome malú ikonu zámku, ktorá indikuje, že vaša komunikácia s webom je šifrována.

Keďže je v súčasnej dobe väčšina komunikace na webových stránkách zabezpečená, Google testuje novú funkciu, ktorá pri zabezpečených weboch ikonku zámku odoberie.

Pokiaľ chcete mať na vašom webu aj naďalej indikátory zabezpešenia HTTPS zobrazené, Google pridal podnikové zásady pre Chrome 93 s názvom „LockIconInAddressBarEnabled“, ktoré je možné použiť k opätovnému povoleniu ikony zámku v adresnom riadku.

Ako deaktivovať indikátory zabezpešenia prehliadača Chrome

Pokiaľ si chcete vyskúšať deaktiváciu funkcie bezpečnostných indikátorov Chrome, povolte ju v Chrome Beta alebo Chrome Canary podľa následujúcich pokynov:

  1. Do adresného riadku prehliadača zadajte príkaz chrome://flags a stlačte Enter.
  2. Vyhľadajte "Omnibox Updated connection security indicators".
  3. V dostupných možnostiach kliknite na "Default" na"Enabled".
  4. Reštartujte prehliadač "Relaunch".

Keď teraz navštívíte zabezpečený web, Google už nezobrazí ikonku zámku. Indikátor zobrazí iba pri nezabezpečenom webe.