Najvýkonnejšie servery Najvýkonnejšie servery
Dlhodobý víťaz
v porovnávacích testoch výkonu

ZonerCloud s novými procesormi AMD EPYC Genoa predčíl najväčších hráčov na svetovom trhu

S uvedením nových DELL serverov s procesormi AMD EPYC Genoa do našej ponuky sme sľúbovali nové porovnanie výkonu s konkurenciou. Tu je! Po necelom roku sme si otestovali naše virtuálne servery s totožnými službami u najväčších svetových gigantov v oblasti cloudových služieb - AWS, Google a Microsoft.

Metodika testov

Pri každej z vybraných spoločností sme vykonali bežnú objednávku virtuálneho serveru s plným administrativnym prístupom. Pre objektívnosť výsledkov bol hlavný dôraz kladený na to, aby základné parametre (CPU, RAM a veľkosť SSD) služieb boli celkom totožné (podrobnosti v článku).

Všetky výkonnostné porovania boli vykonané na otvorenej testovacej platforme Phoronix Test Suite, ktorá produkuje celosvetovo uznávané sady komplexných testov pre platformu Linux, Windows a Apple OS, a je už dlouhodobo prijatá IT odborníkmi aj verejnoťou ako spoľahlivý nástroj pre nezávislé výkonnostné testy hardwaru.

Najvýkonnejšie virtuálne servery s 50% zľavou a darčeky ZADARMO!

Cloud Server

Namerané hodnoty

Samotné testovanie bolo rozdelené do 6 skupín, kedy sme zisťovali výkon pri prevázdke základného webového serveru, beh webových aplikáii, kernel kompilácii, kompresii dát, výkon disku a databáze in-memory.

Z vykonaných testov sme získali nasledujúce výsledky:

1) Prevádzka webového serveru (Apache HTTP Server)

Provoz webového serveru

2) Prevádzka aplikačných skriptov (PHPBench)

Provoz aplikačních skriptů

3) Preklad linuxového jadra (Timed Linux Kernel Compilation)

Kernel kompilace

4) 7-Zip kompresia (7-Zip Compression)

Komprese dat

5) Výkon disku (Dbench)

Provoz databáze

6) Databáza (Redis)

Databáze in-memory

Zhrnutie

Aj tento rok sme potvrdili pozíciu poskytovateľa s najvýkonnejšími VPS na trhu a náš test dokazuje, že svojím zákazníkom dlhodobo dodávame najlepší výkon a dostupnosť služieb nie len v rámci Českej a Slovenskej republiky. Naše nové servery sa opäť uviedli na jednotku a neostáva nám nič iné ako naplánovať ďalšie investície do rozširovania našej AMD flotily.

Vyskúšajte jeden z našich Cloud Serverov s garantovanou dostupností 99,99 %, vrátením platby 14/365 a so zriadením do 55 sekúnd. Teraz s akčnou zľavou 50 % a dačeky k objednávke!