Najvýkonnejšie servery Najvýkonnejšie servery
Dlhodobý víťaz
v porovnávacích testoch výkonu

Zažijte revoluci ve výkonu virtuálních serverů s novými procesory AMD EPYC Genoa

Aby sme mohli aj nadále poskytovať ten najväčší výkon a stabilitu, vykonali sme ďalšiu plánovanú investíciu do rozšírenia a inovácie nášho hardwarového vybavenia. Dlhodobo staviame na jednotke na trhu, spoločnosť DELL, ktorá svojími špičkovými technológiami opäť prispela k rozvoju nášho datacentra. Nové servery sme poriadne otestovali a tento týždeň ich uviedli do ostrej prevádzky. Pripravený je pre vás celkom nový linuxový cluster so servermi poháňanými výkonnými procesormi AMD EPYC Genoa.

Výkonnejšie procesory, nižšia spotreba

Naše virtuálne servery sme predtým zriaďovali len na dvacaťjadrových provesoroch Intel Xeon Gold. V posledných rokoch však postupne prechádzame na výrazne výkonnejšie DELL servery, ktoré poháňajú výkonné procesory AMD. Po otestovaní procesorov 3. rady AMD EPYC Milan sme tento rok nasadili 4. generáciu serverových procesorov s označením Genoa, ktoré opäť posúvajú hranice výkonu dopredu.

Každý z týchto fyzických serverov ponúka 48 fyzických jadier (96 vlákien), frekvenciu 2.75 GHz (3.8 GHz Max Boost) a vyrovnávaciu pamäť cache 256 MB (L3).

Viac informácii nájdete na stránkach výrobcu.

Predstavenie štvrtej generácie procesorov AMD EPYC - Genoa Zdroj: https://youtube.com/

Prejdite do cloudu a ušetrite

Súčasná situácia na trhu zásadne ovplivňuje prevádzku datacentier a fyzických serverov. Jeden z mála spôsobov, ako sa môžu nie len IT firmy masivnemu zdražovaniu aspoň trochu vyhnúť, je zbaviť sa vlastného serveru a upustiť od nákladov za energie k prevádzke vlastného hardwaru, jeho upgrade a prácu administrátora.

Úplný prechod na cloudové riešenie dáva najväčší zmysel pre menšie a stretné firmy. Cloud pre ne bude veľkým prínosom vďaka vďaka ktorému dosiahnu výrazné zníženie nákladov.

Naše nové servery poskytujú vďaka procesorom od AMD nie len výnimočný výkon, ale tiež výrazne znižujú energickú spotrebu, od čoho si sľubujeme aj zníženie celkového PUE nášho datacentra, ktoré dlhodobo držíme pod hranicou 1,3.

Nové porovnanie výkonu

S novými servermi sa môžete tešiť aj na naše pravidelné porovnanie výkonu s najužšou svetovou špičkou na poli virtuálnych serverov a cloudových služieb, ktoré vám prenesieme hneď v nasledujúcom článku.

„Naším cieľom nikdy nebolo konkurovať najnižšou cenou, ale poskytovať najlepší výkon a maximálnu dostupnosť služieb za využitia tých najlepších dodávateľov virtualuzačných technológii a hardwaru. Aby sme mali všetko vo vlastných rukách, od roku 2018 využívame vlastné dátové centrum v klasifikácii Tier III. Nie sme tak odkázaný ba riešenia a rozhodnutia poskytovateľov externých datacentier a zákazníkom budeme môcť aj v budúcnosti ponúkať to najlepšie bez akýchkoľvek kompromisov.”

hovorí Patrik Vaníček, vedúcí projektu ZonerCloud.

Neustále investície do našich technológií a hardwaru upevňujú našu pozíciu poskytovateľa s nejvýkonnejšími virtuálnymi servermi na trhu. Objednajte jeden z našich Cloud Serverov a presvedčte sa sami.

Neviete aké riešenia konkrétne zvoliť? Poradíme vám!

Nevíte, jaké řešení konkrétně zvolit? Poradíme vám!