Najvýkonnejšie servery Najvýkonnejšie servery
Dlhodobý víťaz
v porovnávacích testoch výkonu

ZonerCloud poráža konkurenciu v najväčšom porovnaní výkonu VPS

Po viac ako roku od posledného testu sme späť a predstavujeme vám sľubované porovnanie výkonu s našimi novými servermi DELL s procesormi AMD EPYC Milan. V doteraz najvčšom teste sme prekonali všetku konkurenciu a obhájili pozíciu jednotky na trhu.

Metodika testov

Pri každej z vybraných spoločností sme vykonali bežnú objednávku virtuálneho servera s plným administratívnym prístupom. Pre objektívnosť výsledkov bol hlavný dôraz kladený na to, aby základné parametre (CPU, RAM a veľkosť SSD) služieb boli celkoom totožné. Ne vždy to však daný poskytovateľ umožňoval. V takom prípade sme vybrali vždy najbližšiu vyššiu možnú konfiguráciu (podrobnosti v článku).

Všetky výkonnostné porovnania boli vykonané na otvorenej testovacej platforme Phoronix Test Suite, ktorá produkuje celosvetovo uznávané sady komplexných testov pre platformu Linux, Windows a Apple OS, a je už dlhodobo prijatá IT odborníkmi aj verejnosťou ako spoľahlivý nástroj pre nezávislé výkonnostné testy hardwaru.

Nejvýkonnejší virtuálny server s 50% zľavou a darčeky ZADARMO!

Cloud Server

Namerané hodnoty

Samotné testovanie bolo rozdelené do 6 skupín, kedy sme zisťovali výkon pri prevádzke základného webového servera, beh webových aplikácii, kernel kompilácii, kompresiu dát, výkon disku a databázy in-memory.

Z vykonaných testov sme získali nasledujúce výsledky:

1) Prevádzka webového serveru

Prevádzka webového serveru

2) Prevádzka aplikačných skriptov

Prevádzka aplikačních skriptov

3) Preklad linuxového jadra

Kernel kompilácia

4) 7-Zip kompresia

Kompresia dát

5) Výkon disku

Prevádzka databáze

6) Databáza

Databáze in-memory

Shrnutí

Aj tento rok sme potvrdili pozíciu poskytovateľa s nejvýkonnejšími VPS na trhu a náš test dokazuje, že svojím zákazníkom dlhodobo dodávame najlepší výkon a dostupnosť služieb nie len v rámci Českej a slovenskej republiky. Naše nové servery sa uviedli na jednotku a neostáva nám nič iné ako naplánovať ďalšie investície a rozšíriť svoju AMD flotilu.

Vyskúšajte jeden z našich Cloud Serverov s garantovanou dostupnosťou 99,99 %, vrátením platby 14/365 a so zriadením do 55 sekúnd. Teraz s akčnou zľavou 50 % a dárčeky k objednávke!