Najvýkonnejšie servery Najvýkonnejšie servery
Dlhodobý víťaz
v porovnávacích testoch výkonu
ZonerCloud podporuje jedenásty ročník filmového festivalu Snow Film Fest. Nadväzuje tak na úspěšnú spoluprácu v rámci festivalu Expediční kamera, kedy ako jediný dokázal vyhovieť náročným individuálnym technickým požiadavkám usporiadateľov na cloudové služby Tohtoročný ročník Snow Film Festu sa bude konať 25. 10. – 31. 12. 2022 a v jeho programe nájdete špičkové filmy o extrémnom lyžovaní, zimnom lezení, snowboardingu, snow-kitingu a ďalších zimných aktivitách.

„Sme radi, že môžeme nadviazať na úspešnú spoluprácu z posledného ročníku Expedičnej kamery. Pre plynulý chod festivalu potrebujeme spoľahlivú službu k rychlému a stabilnému ukládaniu veľkokapacitných súborov. Snímky cez cloud distribuujeme do premietacích sál naprieč celým Českom a Slovenskom. Na jar sa nám skvelo osvedčili Cloud Disk od brnenského ZonerCloudu, preto sme neváhali a ich služby sme využili znovu.“

hovorí Pavel Pichler, manažér festivalu

ZonerCloud jediný vyhovel náročným technologickým podmienkam

Usporiadatelia festivalu potrebovali spoľahlivú službu pre rýchle a stabilné ukladanie objemných súborov, ktoré distribuujú do jednotlivých premietacích sál. Problém vyriešila až služba Cloud Disk od ZonerCloudu, ktorý sa ukázal ako najstabilnejší a najspolahlivejší.

Ďalšie výhody Cloud Disku:

  • bezpečne uložené a rýchlo prístupné dáta odkiaľkolvek z ľubovolného zariadenia
  • zabezpečenie proti zlyhaniu hardwaru./li>
  • výkonné SSD disky
  • plná správa uživateľských účtov a nastavenie práv prístupov
  • podporované protokoly FTP, FTPS a Samba
  • možnosť namapovania sieťové jednotky naprieč operačnými systémami Windows, Linux, Mac OS, iPhone a ďalšie
  • vaše dáta neopoustia hranice ČR
  • nemusíte si kupovať žiadný hardware
  • živá zákaznícká podpora 24/7 v českom a slovenskom jazyku

Na čo sa na festivale Snow Film Fest môžete tešiť?

Snow Film Fest organizuje časopis Svět outdooru za oficiálnej podpory ZonerCloudu. Festival existuje od roku 2011 a behom rokov sa rozrástol až na 25 000 platiacich divákov ročne.

“Sme radi, že Snow Film Fest si vybudoval silnú komunitu a už jedenásť rokov prináša dobrodružné filmy do všetkých kútov Česka a Slovenska. Veríme, že v teto tradícii budeme aj tohtoročným ročníkom pokračovať a na chvíľku prenesieme našich divákov na jedny z najdivokejších miest našej planéty.” uvádza Pavel Pichler

Tohtoročný ročník Snow Film Festu sa bude konať 25.10. – 31.12.2022 a divákom ponúkne 8 filmov so zimnou outdoorovou tematikou plných adrenalínu, dobrodružstiev a nezkrotnej prírody v 200 premietacích miestach v Česku aj na Slovensku.

Vydajte sa plachetnicou na Antarktídu vo filme Pre vrchol až na koniec sveta a sledujte prvovýstup horolezcov Máry Holečka a Mirka Dubka na nepomenovaný kopec.

S Jirkou a Mili zažijete severskú romantiku na lyžiach vo filme Náruč severu a spoločne prejdete najznámejší švédsky trail Kugsleden v celej jeho dlžke 450 km.

Na programe nechýbajú ani vodácke filmy. Kanoistická snímka o snowboardingu Bez pádla predstaví štyroch neohrozených snowboardistov, ktorí sa behom jedného z najchladnejších momentov v zaznamenanej histórii vydávajú na 140 km dlhú plavbu po rieke Columbia.

V ďalšom vodáckom filme Ľadový tanec na Godafossu sa štyria odvážlivci pokúšajú o prvý zimný zjaz ľadových vodopádov na severe Islandu.

To nie je všetko. Vo filme Prezíravosť si s rychlostným horolezcom a skialpinistom Benediktem Böhmem budete odpovedať na otázky, ako je možné skusenosti z hôr preniesť do bežného života a či človek musí človek riskovať menej, aby bol dobrým otcom.

Film Innsbruck. Powder. People. vás naučí hľadať tie najnáročnejšie zjazdy len pomocou verejnej dopravy. Navyše v dobe celosvetovej pandémie.

V snímke Jyrgalan navštívte rovnomenné banské mesto v Kyrgyzstane, kde sa partia českých freeriderov vydala hľadať prašan, a okrem neho objavili aj miesto, kde sa zastavil čas pred 30 rokmi.

A celú atmosféru odľahčí vtipný animovaný film Stúpanie, v ktorom dva horolezci na začiatku 20. storočia dopravujú sochu Panny Marie na vrchol kopca.

Kde všade se festival uskutoční?

Festival si vychutnáte na celkovo dvesto miestach v Česku aj na Slovensku v kinosálach, kultúrnych domoch, kluboch či kaviarňach.

Mapa miest, kam tento rok vyraziť na filmový festival Snow Film Fest 2022 Zdroj: https://www.snowfilmfest.cz/

či už sú pre Vás filmy zábavou, inšpiráciou alebo odreagovaním, dúfame, že vám urobia aspoň z časti takú radosť, akú zažívajú ich protagonisti pri natáčaní. Za celý ZonerCloud vám prajeme príjemnú zábavu.