Najvýkonnejšie servery Najvýkonnejšie servery
Dlhodobý víťaz
v porovnávacích testoch výkonu
ZonerCloud je popredným poskytovateľom cloudových služieb v Slovenskej republike. Našim cieľom je poskytovať zákazníkom maximálny výkon a dostupnosť, v čom nemienime robiť kompromisy. Z tohoto dôvodu využívame iba najlepšie virtualizačné platformy na trhu, VMWare vSphere a Hyper-V od Microsoftu, a pravidelne investujeme do najmodernejšieho hardwaru, ktorý nám umožňuje zaišťovať najvyššiu úroveň služieb. Prejdite na virtuálne servery od ZonerCloudu a získajte konkurenčnú výhodu vďaka zefektivneniu prevádzky vašej firmy a zníženiu nákladov za fyzickú IT infraštruktúru.

Budoucnosť spočívá vo virtualizácii so ZonerCloudom

Virtualizaciou VPS sa v ZONERy zaoberáme už od roku 2009 a súbežne využívame 2 virtualizačné platformy - vSphere od VMwaru a Hyper-V z dielne Microsoftu. Každá z nich má svoje pre a proti. Pri výbere technológií hralo rolu niekoľko faktorov - hlavne obchodná stratégia, licenčné podmienky, nami preferovaný hardware, ale aj iné špecifické individuálne nároky.

„Naša hlavná priorita od samého začiatku spočíva v poskytovaní najlepších riešení na trhu za pomoci najspolahlivejších technológií a najvýkonnejšieho hardwaru. Vždy sme smerovali skôr k tým zákazníkom, ktorí nehľadia výhradne na cenu a ocenia predovšetkým nekompromisný výkon a stabilitu. V tom samozrejme nehodláme polaviť, pretože práve to sú kľúčové faktory pre všetkých, ktorí sa nechcú uspokojiť s priemerom.“

hovorí Milan Behro, konateľ spoločnosti ZONER a.s.

VMware vSphere a Hyper-Vnástroje, pomocou ktorých virtualizujeme fyzický hardware a v rámci tohoto virtuálneho prostredia vytvárame jednotlivé virtuálne servery (VPS) alebo komplexné clustery pre spracovávanie obrovského množstva dát a záťaže.

Obe platformy poskytujú viac menej porovnateľné nástroje. Čo je ale dôležité, VMware aj Hyper-V podporujú všetci popredný dodavatelia hardwaru, čo sa hodí hlavne vo chvíli, keď sa vyskytnú akékoľvek technické problémy.

VMware vSphere

Je to už 25 rokov, čo společnost VMware ponúkla svetu jednu z najrevolučnejších technológií súčasnosti. Od svojho založenia v Kalifornií v roku 1998 mal VMware zásadný dopad na premenu informačných technológií do podoby, akú dnes poznáme, a stal sa jednou z najväčších softwarových spoločností a svetovým lídrom v oblasti virtualizácie. Pravidelne sa umiestňuje na zozname najinovatívnejších spoločností sveta podľa magazínu Forbes.

Jedná sa o roky preverovaný, spoľahlivý nástroj, na ktorý nedajú dopustiť ani najväčšie svetové špičky v oblasti poskytovania cloudových služieb.

Microsoft Hyper-V

Napriek tomu že, VMware vSphere poskytuje volnosť vo výberu operačného systému (je vyvíjaný celkom nezávisle na akomkoľvek OS), pre prevádzku Windows serverov využívame platformu od Microsoftu. Virtualizačná platforma Hyper-V patrí medzi svetovú špičku a bola vyvinutá priamo pre Windows Server. Vďala rozsiahlim možnostiam škálovaniu sa osvedčuje ako dobrá voľba pre nasadenie v najnáročnejších situáciách. Jej vznik sa datuje do roku 2008 a od tej doby sa dynamicky rozvíja a neustále vylepšuje.

Ako virtualizácia s ZonerCloudom pomôže vašej firme?

Fyzické servery sú finančne nákladné na zriadenie a zložité na inštaláciu a správu. Spájajú sa s ňou aj náklady na zaistenie každodennej prevádzky. Naše virtuálne servery majú oproti nim množstvo výhod:

 1. Znížte prevádzkové náklady a ušetríte

 2. So ZonerCloudom vám celkom odpadajú vstupné náklady vynaložené na zriadenie hardwaru a jeho údržbu, klimatizáciu, záložné zdroje, zálohovanie dát či licencovanie softwaru. Výrazne ušetríte aj za spotrebu elektrickej energie, keďže servery v data centre ZONERu sú optimalizované pre najlepšiu energetickú efektivitu. Zjednodušením správy firemnej infraštruktúry kompletnou virtualizáciou dosahujú českí a slovenskí podnikatelia až 70% úspory prevádzkových nákladov.

 3. Dáta ukladané externe a automatická záloha až 30 dní spätne

 4. V rámci našich cloudových služieb neukladáme dáta priamo na disky serverov, ale na externé redundantné diskové polia, čo znižuje riziko ich stráty. Všetky zákaznícke dáta navyše automaticky zálohujeme a tieto zálohy replikujeme do nášho sekundárneho datacentra v oddelenej lokalite.

  Ako na VMware vSphere, tak Microsoft Hyper-V je samozrejmosťou bezvýpadková live migrácia jednotlivých virtuálnych "strojov" medzi rôznymi fyzickými servermi. To isté platí pre presúvanie dát medzi diskovými poliami bez nutnosti vypnutia VPS.

 5. Škálovatelnosť a prehľadná správa služieb

 6. Parametre serveru si behom pár sekund kedykoľvek sami navýšite priamo v zákaznickom účte. Platíte tak vždy iba za zdroje, ktoré využívate. Mimo to v Centre administrácie nájdete aj kompletnú správu domén, elektronickej pošty, SSL certifikátov a ďalších služieb, všetko prehľadne na jednom mieste vrátane bezpečnostného přihlásenia s dvojfázovým overením.

 7. Vzdialený prístup odkiaľkolvek

 8. Majte svoje účtovníctvo, skladový systém či iné náročné aplikácie nonstop prístupné z akéhokoliv zariadenia, či už sedíte v kancelárii alebo ste na homeoffice.

 9. Získajte náskok pred konkurenciou

 10. Virtualizácia vám zaistí náskok pred konkurenciouí. Prechod na cloudové služby zefektívni vývoj a zjednoduší implementáciu a optimalizáciu vašich aplikácií. Díky VPS tak budete môcť lepšie reagovať na potreby trhu a rychlejšie vyvíjať nové produkty a funkcie.

 11. Bezkonkurenčný výkon

 12. Cloudové služby ponúka množstvo firiem, napriek tomu nie každý poskytovateľ vo výsledku dosiahne požadovaný výkon serverov. Všetky Cloud Servery zriaďujeme na diskovom úložisku využívajúcim výhradne vysoko výkonné SSD disky, ktoré so svojím výkonom hravo dorovnajú NVMe diskom. Vďaka pravideľným investíciám do novej infraštruktúry ZonerCloud opakovane poráža všetku konkurenciu v testoch výkonu virtuálnych serverov.

  Hardwarové aj softwarové vybavenie používame výhradne od najlepších výrobcov na trhu.

  Technologie
 13. Zákaznická podpora

 14. Kvalitný zákaznícky servis by mal byť v dnešnej dobe nutnou sčásťou každej firemnej stratégie. Vaše služby 24/7 monitorujeme a sme vám plne k dispozícii ako e-mailom, telefóne aj live-chate.

 15. Použitý hardware a vlastné datacentrum Tier III

 16. ZonerCloud svoj úspech od začiatku stavia na výkonnom hardwary od jednotky na trhu spoločnosti DELL a sieťových prvkoch Cisco. V roku 2018 sme k tomu dostavali vlastné korporátne datacentrum priamo v sídle spoločnosti v Brne na Nových sadoch. ZONER DC je vybavené tými najmodernejšími technológiami a splňuje klasifikáciu Tier III.

 17. Vysoká dostupnosť (SLA)

 18. V prípade výpadku jedného zo serverov je zaistený plynulý beh cloudu. ZonerCloud sa zmluvne zaväzuje, že dostupnosť neklesne pod hranicu 99,99 %. A pokiaľ áno, máte nárok na uplatnenie zľavy - viď garancia dostupnosti.

 19. Licencovanie softwaru

 20. Všetky licencie riešime v ZonerCloude za vás. V rámci nami dodávaných riešení vám ponúkame flexibilnú a cenovo efektívnu správu licencií produktov Microsoft (SPLA) bez zriaďovacích nákladov a rizika straty vloženej investície.

Prejdite na servery od ZonerCloudu so zľavou 50 % a dačekom k tomu

Partnerstvo ZonerCloudu s VMware a Microsoftem je dôkazom, že svojím zákazníkom už veľa rokov poskytujeme prémiové virtuálne služby. V ZonerCloudu si dávame záležať na tom, aby sme využívali najlepšie dostupné nástroje a technológie a naše virtuálne servery zostali najvýkonejšími na trhu.

Objednajte si virtuálny server či iné cloudové riešenie s 50% zľavou a darčekom ZADARMO ku každej objednávke. Pokoaľ si neviete rady s výberom konkrétnej služby, napište nám, radi vám poradíme, prípadne navrhneme riešenie na mieru priamo pre vaše potreby. V prípade záujmu si môžete server najprv nezávazne otestovať.