Najvýkonnejšie servery Najvýkonnejšie servery
Dlhodobý víťaz
v porovnávacích testoch výkonu

Postup pre pripojenie do operačného systému Apple iPhone

Nápoveda > Cloud Disk > Postup pre pripojenie do operačného systému Apple iPhone

Spôsob pripojenia Cloud Disku v iPhone môže byť ľahko odlišný v závislosti na verzii iPhone, ktorú používáte.

Všeobecne je potrebné si stiahnuť niektorý program pre umožnenie spojenia s online diskovým priestorom cez protokol CIFS/SMB niekedy nazývaný populárne Samba protokol.

Také utility nájdete na App Store kľúčovými slovami SMB mount, či CIFS manažer apod.

Nastanie pripojienia

Adresa servera, rovnako ako užívateľské meno a heslo Vám boli zaslané v záverečnej správe o zriadení Vášho Cloud Disk programu. Ďalej tieto informácie nájdete v záložke Technické parametre v detaile služby Cloud Disk vo Vašom Centre administrácie.

Ďalšie informácie

Napriek tomu, že je Cloud Disk pripojený ako sieťová jednotka vo Vašom zariadení, majte na pamäti, že je pripojený cez sieť internet a rýchlosť prenosu dát je teda závislá na rýchlosti Vášho internetového pripojenia.

  • Pripojenie, ktoré je tu popísané je šifrované iba ak šifrovanie podporuje vami používaný klient. V opačnom prípade sa automaticky použije nešifrované spojenie - odporúčame využívať iba siete, ktoré dobre poznáte a protokol FTPS.
  • Pre pripojenie Cloud Disku musí byť povolený port TCP/445 u vášho poskytovateľa pripojenia na Internet. Ak vami používaný klient podporuje voľbu neštandardného portu, môžete využiť alternatívneho portu 5452.
  • Pripojenie ku Cloud Disku v zariadeniach Apple Iphone vyžaduje mať aktivne dáta, čo môže byť Vaším poskytovateľom tarifu spoplatnené.