Najvýkonnejšie servery Najvýkonnejšie servery
Dlhodobý víťaz
v porovnávacích testoch výkonu

Postup pre pripojenie do operačného systému Android

Nápoveda > Cloud Disk > Postup pre pripojenie do operačného systému Android

Spôsob pripojenia Cloud Disku v OS Android môže byť ľahko odlišný od závislosti na distribúcii operačného systému, ktorú používáte.

Obecne je potreba si stiahnuť niektorý program pre umožnenie spojenia s online diskovým priestorom cez protokol CIFS/SMB niekekdy nazývaný populárnr Samba protokol.

Také utility nájdete na Google Play kľúčovými slovami SMB mount, či CIFS manažér apod.

Natavenie pripojenia

Adresa servera, rovnako ako aj užívateľské meno a heslo Vám boli doručené v záverečnej správe o zriadení Vášho Cloud disk programu. Ďalej tieto informácie nájdete v záložke Technické parametre, v detaile služby Zoner Cloud Disk vo Vašom Centre administrácie.

Ďalšie informácie

Napriek tomu, že je Cloud Disk pripojený ako sieťová jednotka vo Vašom zariadení, majte na pamäti, že je pripojený cez sieť internet a rýchlosť prenosu dát je teda závislá na rýchlosti Vášho internetového pripojenia.

  • Pripojenie, ktoré je tu popísané je šifrované iba ak šifrovanie podporuje vami používaný klient. V opačnom prípade sa automaticky použije nešifrované spojenie - odporúčame využívať iba siete, ktoré dobre poznáte a protokol FTPS.
  • Pre pripojenie Cloud Disku musí byť povolený port TCP/445 u vášho poskytovateľa pripojenia na Internet. Ak vami používaný klient podporuje voľbu neštandardného portu, môžete využiť alternatívneho portu 5452.
  • Pripojenie ku Cloud Disku v systéme Android vyžaduje mať aktivne dáta, čo môže byť Vaším poskytovateľom tarifu spoplatnené.