Najvýkonnejšie servery Najvýkonnejšie servery
Dlhodobý víťaz
v porovnávacích testoch výkonu

Výber varianty a HW parametrov - Linux server

Nápoveda > Cloud Server Linux > Výber varianty a HW parametrov - Linux server

Pred samotným objednáním služby VPS Cloud Server je potreba si zvoliť jej správny variant nie len z hľadiska výkonu, ale aj z pohľadu administrácie, SW licencií a ďaľších možností nastavenia servera.

HW parametre servera

Nie vždy je jednoduché pre Vaše účely jednoznačne určiť vhodnú variantu služby Cloud Server. Všetko je dané predovšetkým náročnosťou prevádzkových aplikácii, počtom webových projektov a ich návštevnosti. S výberom správnej varianty a HW nastavení servera Vám pomôžu nižšie uvedené príklady použitia podľa prevádzkových služieb. Pokiaľ by ste po zriadení služby ukázali niektoré z HW parametrov (CPU, RAM, HDD) ako nedostatečné alebo naopak zbytočně nadsadené, je možné vykonať ich ľubovolnú úpravu.

Cloud Server Basic
(2GB RAM, 2x CPU, 40GB HDD)
Cloud Server Standard
(3GB RAM, 3x CPU, 60GB HDD)
Cloud Server Premium
(4GB RAM, 4x CPU, 80GB HDD)
Cloud Server Individual
(8GB RAM, 8x CPU, 200GB HDD)
Prevádzka 50-100 jednoduchých webových stránok Prevádzka 100-200 jednoduchých webových stránok Prevádzka 50-100 náročnejších individuálnych webových stránok Prevádzka veľkého počtu veľmi náročných webových projektov a e-shopov
Prevádzka 5-20 jednoduchých webov (e-shopov) na systéme WordPress alebo Joomla Prevádzka 20-40 webů (e-shopov) na systému WordPress alebo Joomla Prevádzka účtovných programov Pohoda alebo Money pre 10-20 užívateľov Prevádzka účtovných programov Pohoda alebo Money pre viac ako 20 užívateľov
Prevádzka účtovných programov Pohoda lebo Money pre 1-2 užívateľov Prevádzka účtovných programov Pohoda lebo Money pre 5-10 užívateľov Prevádzka 40-80 náročných webov (e-shopov) na systéme WordPress alebo Joomla Aplikácia vyžadujúca vysoký výpočtový výkon

V prípade, že Vám nevyhovuje jedna z bežne ponúkaných konfigurácii služby Cloud Server, je možné si parametre služby nastaviť podľa Vašich predstáv a objednať si celkom individuálny variant vysoko dostupnej a flexibilnej cloudové služby.

Operačný systém Linux

Výber správného operačného systému, SQL databázy a inštalovaného software je ďalšou kľúčovou vlastnosťou pre správne fungovanie a používanie služby Cloud Server.

pokiaľ sú Vaše aplikácie napísané (PHP, MySQL) a určné pre systém Linux, vyberte si jednu z štandardne predinštalovaných stable verzií Debian, Ubuntu alebo CentOS, poprípade Vám na základe upresnení zaistíme inštaláciu iných kompilácii. Systém Linux je Open Source operačný systém, založený na základoch operačního systému Unix. Linux je dostupný v množstve distribúciách, grafických rozhraniach, inštaláciách a balíčkoch. Vysoko dostupné a flexibilné linuxové cloudové služby prevádzkujeme v profesionálnom virtualizačnom prostredí VMware vSphere.

Linux

Administrácia servera

Ponúkame dve varianty administrácie - vlastnú a managed.

Cloud Server VPS

Pri variante s vlastnou administráciuo budete mať server pod plnou kontrolou a získáte tal plný administrátorský (root) prístup. V základe získáte celkom čistú inštaláciu operačného systému Linux Debian, Ubuntu albo CentOS. Všetka správa OS, ištalácie a nastavenia programov prebiehajú cez ľubovolného SSH klienta alebo terminál.

Vo webovom rozhraní Centrum administrácie nájdete všetko potrebné pre správu Vašej služby. Spravovať v ňom môžete kontaktné informácie, vykonávať platby, zobrazovať fakturáciu, registrovať domény, zriaďovať ostatné webhostingové služby alebo vykonať priame reštartovanie alebo vynutie servera.

Na čistú inštaláciu servera Vám radi po dohode nainštalujeme ďalšie komponenty (PHP, SQL,...), poprípade grafické nadstavby cPanel, ISPConfig, Plesk, Ajenti, Kloxo, OpenPanel, ZPanel a ďalšie.

Cloud Server Managed

Varianta managed zaistí kompletnú správu a nepretržitý chod servera našimi skúsenými administrátormi. Pomocou webového rozhrania Centrum administrácie môžete veľmi efektívne a jednoducho spravovať domény, webovej aplikácie, databázy, e-mailové schránky a ostatné webhostingové služby. Nie je nutné sa starať o nastavenia, zabezpečenie, inštaláciu komponentov alebo update operačného systému.

Pri variante Managed kompletně server nainštalujeme (Linux Debian) a nakonfigurujeme podľa Vášej požiadavky a po celú dobu prevádzky služby sa budeme starať o jeho plnou administráciu a funkčnosť.

Štandardne inštalované komponenty:

Nastavenie a rozdelenie HDD oddielov

Ak si napríklad objednáte server s 40 GB diskového priestoru, štandardné rozdelenie disku bude následovné:

Cloud Server VPS

  • SWAP 1 GB
  • SYSTEM 9 GB
  • DATA 30 GB

Cloud Server Managed

  • BOOT 128 MB
  • SWAP 1 GB
  • SYSTEM 3 GB
  • BACKUP 5 GB
  • MYSQL 5 GB
  • VAR 5 GB
  • WWW 35 GB