Najvýkonnejšie servery Najvýkonnejšie servery
Dlhodobý víťaz
v porovnávacích testoch výkonu

Snímka obrazovky servera

Nápoveda > Cloud Server Windows > Snímka obrazovky serveru

Následujúcu funkciu oceníte spravidla vtedy, pokiaľ sa Vám nedarí na server pripojiť. Najčastejšími príčinami môžu byť nedokončené systémové aktualizácie, check disk (kontrola disku) pri spúšťaní systému či blue screen (modrá obrazovka smrti).

         

Zobrazenie aktuálnej snímky

Aby ste celkom jednoducho zistili, čo sa so serverom deje, vygenerujte si aktuálnu snímku obrazovky podľa následujúceho postupu:

  1. Prihláste sa do Centra administrácie a prejdite v ľavom menu do časti "Servery a zariadenia".
  2. V záložke "Servery" zvoľte konkrétne VPS.
  3. Aktuálna snímka je k dispozici v ľavej hornej časti obrazovky. Pre detailné zobrazenie prejdite na záložku "Snímka obrazovky".

Snímek obrazovky serveru

Tento nástroj neslúži ako konzola, zobrazuje iba poslednú interakciu so serverovou konzolou do uspania výstupu na monitor. Z tohoto dôvodu se nemusí zobrazovať aktuálny dátum a čas.

V systéme Windows je nastavený defaultný timeout obrazovky na 10 minút. Pre úpravu nastavenia napájania a režimu spánku prejdite na Štart a vyberte Nastavenia (Settings) > Systém (System) > Napájanie a režim spánku (Power & sleep). Pri nastavení napájania obrazovky zvoľte možnosť "Nikdy" (Never).

V prípade, že nie je snímka obrazovky dostupná, skontrolujte prosím stav servera, či nie je vypnutý, eventuálne kontaktujte našu zákaznícku podporu.