Najvýkonnejšie servery Najvýkonnejšie servery
Dlhodobý víťaz
v porovnávacích testoch výkonu
.

Cloud Server Windows

Nápoveda > Cloud Server Windows
 • Ako rozšíriť disk v OS Windows

  Ako rozšíriť disk v OS Windows

  Po navýšení veľkosti HDD je potrebné oddieľ (partition) daného disku manuálne rozšíriť - miesto je pridané ako nepriradené na  konci disku. Stačí postupovať podľa následujúceho návodu, napriek buďte opatrní, aby ste si nezničili súčasné oddiely disku.

 • Základní nastavení zabezpečení pro vzdálenou plochu

  Základné nastavenie zabezpečenia pre vzdialenú plochu

  Viete ako správne nastaviť zabezpečenie pre vzdialenú plochu? Poradíme Vám, ako vykonať základné zabezpečenie RDP (Remote Desktop Protocol) a efektívne čeliť útokom na prelomenie Vášho hesla.

 • Kancelářské sady pro Windows server

  Kancelárske sady pre Windows server

  Microsoft Office nie je jediným balíkom, po ktorom je možné siahnuť, pokiaľ chcete mať po ruke najpoužívanejšie kancelárske aplikácie a zároveň ušetriť. V našom prehľade nájdete výpis najpoužívanejších plnohodnotných kancelárských balíškov, ktoré je možné na Váš server nainštalovať.

 • Snímek obrazovky serveru

  Snímka obrazovky serveru

  Pre úspešnú inštaláciu SSL certifikátu podľa návodu potrebujete Lunixové VPS. To si môžete zriadiť za menej ako minutu na Zoner Cloudu. Operačný systém nášho modelového serveru je Debian ale návod môžete použiť aj pre deriváty Debianu, aako je napríklad Ubuntu server. Predpokládáme, že na servery už máte nainštalovaný balík s Apachem a balík OpenSSL.

 • Co je to Cloud a proč ho využívat?

  Čo je to Cloud a prečo ho využívať?

  Cloud hosting používá online virtuálne servery, ktoré je možné podľa potreby vytvárať, modifikovať a mazať. Zdroje, ako sú CPU a pamäť, alokuje cloudovým serverom fyzický server, ktorý ich hostí a môže byť nakonfigurovaný podľa toho, aký sa zvolí operačný systém a ďalší software. Cloud hosting sa môže použiť pre hostovanie webov, odosielanie a ukladanie emailov, alebo k distribúcii webových aplikácii a iných služieb.

 • Výběr varianty a HW parametrů - Windows server

  Výber varianty a HW parametrov - Windows server

  Nie vždy je jednoduché pre Vaše účely jednoznačne určiť vhodnú variantu služby Cloud Server. Pred samotným objednaním VPS serveru je potreba si zvoliť jeho správnu variantu nie len z hľadiska výkonu, ale aj z pohľadu administrácie, SW licencií a ďalších možností nastavení serveru. Všetko je dané predovšetkým náročností prevádzkovaných aplikácii, počtom webových projektov a ich návštevnosti.