Najvýkonnejšie servery Najvýkonnejšie servery
Dlhodobý víťaz
v porovnávacích testoch výkonu

Výber varianty a HW parametrov

Nápoveda > Cloud Server Windows > Výber varianty a HW parametrov

Pred samotným objednaním služby VPS Cloud Server je potreba si zvoliť jej správnu variantu nie len z hľadiska výkonu, ale aj z pohľadu administrácie, SW licencií a ďalších možností nastavení servera.

HW parametre serveru

Nie vždy je jednoduché pre Vaše účely jednoznačne určiť vhodnú variantu služby Cloud Server. Všetko je dané predovšetkým náročnosťou prevádzkovaných aplikácii, počtom webových projektov a ich návštevnosti. S výberom správnej varianty a HW nastavení servera Vám pomôžu nižšie uvedené príklady použitia podľa prevádzkovaných služieb. Pokiaľ by sa po zriadení služby ukázali niektoré z HW parametrov (CPU, RAM, HDD) ako nedostatečné alebo naopak zbytočne nasadené, je možné vykonať ich ľubovolnú úpravu.

Cloud Server Basic
(2GB RAM, 2x CPU, 40GB HDD)
Cloud Server Standard
(3GB RAM, 3x CPU, 60GB HDD)
Cloud Server Premium
(4GB RAM, 4x CPU, 80GB HDD)
Cloud Server Individual
(8GB RAM, 8x CPU, 200GB HDD)
Prevádzka 50-100 jednoduchých webových stránok Prevádzka 100-200 jednoduchých webových stránok Prevádzka 50-100 najnáročnejších individuálnych webových stránok Prevádzka veľkého počtu veľmi náročných webových projektov a e-shopov
Prevádzka 5-20 jednoduchých webov (e-shopov) na systéme WordPress alebo Joomla Prevádzka 20-40 webov (e-shopov) na systéme WordPress alebo Joomla Prevádzka útovných programov Pohoda alebo Money pre 10-20 užívateľov Prevádzka útovných programov Pohoda alebo Money pre viac ako 20 užívateľov
Prevádzka útovných programov Pohoda alebo Money pre 1-2 uživateľov Prevádzka účtovných programov Pohoda alebo Money pre 5-10 uživateľov Prevádzka 40-80 náročných webov (e-shopov) na systému WordPress alebo Joomla Aplikácia vyžadujúca vysoký výpočtový výkon

V prípade že Vám nevyhovuje jedna z bežne ponúkaných konfigurácii služby Cloud Server, je možné si parametre služby nastaviť podle Vašich predstáv a objednať si celkom individuálnu variantu vysoko dostupnej a flexibilnej cloudovej služby.

Operačný systém Windows

Výber správného operačného systému, SQL databázy a inštalovaného software je ďalšou kľúčovou vlastnosťou pre správne fungovanie a používanie služby Cloud Server.

Pokiaľ sú Vaše aplikácie napísané (dotNET, MSSQL) a určené pre systém Windows, vyberte si jednu zo štandaardne ponúkaných verzií s operačným systémom Windows Server 2012 R2, ktorý predstavuje doposiaľ najpokročilejší operačný systém Windows Server, navrhnutýý proepodporu novej generácie sietí, aplikácií a webových služieb. Windows Server využívajú firmy po celom svete, od najmenších prostredí až po nadnárodné korporácie, ktoré pomocou Windows Serveru budujú obrovské datacentrá. Windows Server definuje celkom novú kategóriu v serverovom svete, vďaka stovkám nových technológií a vylepšení. Vysoko dostupné a flexibilné Windows cloudové služby prevádzkujeme v profesionálnom virtualizačnom prostredí Microsoft Hyper-V.

Linux

Administrácia servera

Ponúkame dve varianty administrácie - vlastnú a managed.

Cloud Server VPS

Pri variante s vlastnou administráciou budete mať server pod plnou kontrolou a získate plný administrátorský (root) prístup. V základe získate celkom čistú inštaláciu operačného systému Windows Server. Všetka správa OS, inštalácia a nastavenia programov prebieha cez program vzdialená plocha (Remote Desktop) a je plne vo Vašich rukách.

Vo webovom rozhraní Centrum administrácie nájdete všetko potrebné pre správu Vašej služby. Spravovať tu môžete kontaktné informácie, vykonávať platby, zobrazovať fakturáciu, registrovať domény, zriaďovať ostatné webhostingévé služby alebo vykonať priame reštartovanie alebo vypnutie servera.

Cloud Server Managed

Varianta managed zaistí kompletnú správu a nepretržitý chod serveru našimi skúsenými administrátormi. Pomocou webového rozhrania Centrum administrácie môžete veľmi efektívne a jednoducho spravovať domény, webové aplikácie, databázy, e-mailové schránky a ostatné webhostingové služby. Nie je nutné sa starať o nastavenie, zabezpečenie, inštaláciu komponentov alebo update operačného systému.

Pri variante Managed kompletne server nainštalujeme a nakonfigurujeme podľa Vášej požiadavky a po celú dobu prevádzky služby sa budeme starať o jeho plnú administráciu a funkčnosť.

Štandardne inštalované komponenty:

 • ASP.NET MVC 1
 • ASP.NET MVC 2
 • ASP.NET MVC 3
 • ASP.NET MVC 4
 • ASP.NET Web Pages 2
 • ASP.NET AJAX 1
 • Microsoft URL Rewrite Module 2.0
 • Microsoft Report Viewer 2012 Runtime
 • Microsoft Access 2013 Runtime
 • Microsoft .NET Framework 4.5.2
 • ďalšie moduly a komponenty podľa dohody

Nastavenie a rozdelenie HDD oddielov

Ak si objednáte napríklad server s 60GB diskového priestoru, štandardné rozdelenie disku bude následujúce:

Cloud Server VPS

 • Disk C 60GB (čistá inštalácia OS Windows Server 2016 zaberá cca 12GB)

Cloud Server Managed

 • C system disk 30GB
 • E data disk 60GB