Najvýkonnejšie servery Najvýkonnejšie servery
Dlhodobý víťaz
v porovnávacích testoch výkonu

Postup pre pripojenie na FTP

Nápoveda > Cloud Disk > Postup pre pripojenie na FTP

V pripade ak je služba Cloud Disk už zriadená, je možné ju začať využívať a sprístupňovať si svoje dáta na jedno z používaných zariadení. Jedným zo základných protokolov je FTP, na ktorý je možné sa pripojiť cez rôzne programy. V návode si ukážeme napojenie na protokol FTP cez program Total Commander. Ukážeme si ako nadefinovať Nové pripojenie, Názov relácie a ďalšie potrebné technické nastavenia.

Pripojenie na FTP služby Zoner Cloud Disk

V zákaznom menu programu Total Commander zvoľte v položke Sieť možnosť Protokol FTP - pripojiť k serveru.

Připojení na FTP

Teraz je potrebné nadefinovať nové pripojenie.

Názov relácie zvolíte podľa vlastnej potreby. Do poľa Hostiteľ vyplníte adresu servera služby Cloud Disk (v našom príklade je to 3511.disk.zonercloud.net), meno užívateľa a heslo potom podľa konkrétného užívateľa, s ktorým sa chcete pripojiť - tieto údaje nájdete vo svojom Centre administrácie v detaile služby. V nastavení je taktiež treba zvoliť, že si prajete použíť pasivny režim prenosu. Nastavenie uložíte kliknutím na OK.

Připojení na FTP

Následne v okne Pripojenie k serveru FTP zvolíte svoj Cloud Disk, kliknite Pripojiť a môžete pracovať so súbormi bežným spôsobom.

Připojení na FTP

Postup pre pripojenie na FTP Zoner Cloud Disku cez FTPS

FTPS aktivujete, keď v Total Commander zakliknite zatržítko SSL/TLS v menu, kde vyplňujete údaje k pripojeniu cez FTP (krok vyššie). Total Commander môže vyžadovať inštaláciu OpenSSL šifrovacej knižnice do systému. Open SSL balíček nájdete pre svoju verziu systému pomocou vyhľadávača.

Postup pre pripojenie na FTP Zoner Cloud Disku cez FTPS

Pretože Zoner Cloud Disk pripojený ako sieťová jednotka cez FTP, majte na pamäti, že rýchlosť prenosu dátt je teda závislá na rýchlosti Vášho internetového pripojenia.